X

Metaverse Projelerinde Güncel Görünüm: The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve Enjin Coin (ENJ)

CoinGecko verilerine göre, son 24 saat içerisinde SAND %11,6'lık, MANA %8'lik ve ENJ ise %8,3'lük değer kayıpları kaydetti.
11:00
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Başta Facebook olmak üzere birden fazla dev şirketin bu alanda faaliyet göstermeye başlaması ile birlikte Metaverse projelerinin popülaritesi önemli ölçüde arttı. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in Kasım ayında kaydettiği değer kayıplarına karşın birçok Metaverse projesinin kripto para birimi, yüksek oranlarda yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetti.

Decentraland (MANA)

Ethereum tabanlı sanal gerçeklik oyunu olan Decentraland‘ın kripto para birimi MANA, Kasım ayında yüksek bir fiyat performansı sergileyen nadir kripto para birimlerinden biri oldu. MANA, aylık zaman diliminde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 6 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Ulaştığı tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinden (MANA ATH: 5,90 USD – CoinMarketCap) bu yana bir miktar geri çekilen MANA, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 4,7 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

The Sandbox (SAND)

Bir ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde 1,8 dolar fiyat seviyelerinden 8,5 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselerek Kasım ayının en yüksek fiyat performanslarından birini sergileyen SAND, bu süreçte Metaverse projeleri arasında en çok öne çıkan kripto para birimlerinden biri oldu. The Sandbox‘un kripto para birimi olan SAND, kaydettiği son düzeltme hareketi ile birlikte 5,8 dolar fiyat seviyelerine gerilese de kısa bir süre içerisinde toparlanarak tekrardan 6,8 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine (SAND ATH: 8,51 USD – CoinMarketCap) önemli ölçüde yaklaştı.

Enjin Coin (ENJ)

CoinGecko’nun Metaverse kategorisinde AXS, SAND ve MANA’dan sonra piyasa değeri en yüksek 4. Metaverse projesi olan Enjin Coin, Decentraland ve The Sandbox’ın kripto para birimlerine kıyasla daha düşük bir fiyat performansı sergilese de piyasadaki düşüş eğilimine karşın değer artışı kaydeden nadir kripto para birimlerinden biri oldu. ENJ, Kasım ayında kaydettiği değer artışları ile birlikte 2,75 dolar fiyat seviyelerinden 4,84 dolar fiyat seviyelerine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kaydettiği ATH seviyelerinden bu yana bir miktar geri çekilen Enjin Coin, 3,54 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar