X


Cardano (ADA) Teknik Analizi – 29 Nisan 2021

Cardano (ADA) ile ilgili teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
22:39
29 Nisan 2021

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) 22 nisan tarihinde gördüğü düşüş sekansının ardından rotayı yukarı kırmıştı. ADA fiyatı kademeli bir yükseliş izleyerek son 5 günde %43 değer kazanırken, haberimizin hazırlandığı sırada 41 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.30 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA) Grafikleri

Cardano piyasası güçlü bir ivme yakalamış gözüküyor ancak uzun vade grafikleri yaklaşmakta olan bir geri çekilmeyi işaret ediyor olabilir. Bu geri çekilme popüler kripto paranın geçtiğimiz hafta gösterdiği başarılı performansının sonucu olabilir. ADA fiyatının 1.40 doları aşması ile piyasada satış baskısı görüldü. Bununla birlikte gün içerisinde piyasanın kızıla dönmesi popüler kripto parayı da büyük ölçüde etkiledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

4 saatlik grafik verilerine göre Bollinger Bantları önceki seanslarda artan volatiliteyi işaret ederken haberimizin hazırlandığı sırada genişliyor. RSI serbest düşüşe geçerken an itibarıyla 52 seviyesinde. ADA fiyatı neredeyse bir hafta süren rallinin ile birlikte satın alma baskısı popüler kripto parayı aşırı alım bölgesine taşıdı. Ancak satın alma baskısına doyan ADA piyasası büyük bir geri çekilmenin eşiğinde olabilir. Chaikin Para Akışı göstergesi ile büyük bir düşüşle 0 noktasına doğru ilerliyor.

Teknik Analiz Verileri Neye İşaret Ediyor?

Cardano’nun mevcut teknik analiz verileri geçtiğimiz hafta görülen boğa koşusunun tersini işaret ediyor. Bu noktada ADA boğaları fiyatı 1.30 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Fiyatın 1.30 doların üzerinde bir istikrara kavuşması ivmeyi yeniden tersine döndürebilir. Öte yandan devam eden bir düşüş trendinde ADA fiyatı 1.18 dolar desteğine gerileyebilir. Bu kritik destek noktasının korunması ADA boğaları adına büyük önem arz ediyor. Ayıların bu kritik destek seviyesinde hakimiyeti ele geçirmesi fiyatı 1.10 dolar bandının altına itebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar