X


Bu Coin Rekor Kırdı ve 1 Ayda %200 Arttı! Yükselişin Arkasındaki Sebepler Ne?

Kripto para birimlerindeki yükselişler devam ederken bazı kripto para birimlerinin çeşitli sebeplerle rekor tazeledikleri görülüyor. 
09:30
14 Ağustos 2021

Kripto para birimlerinin her alanında artış hareketleri devam ediyor ve non-fungible (NFT) piyasası da bu artıştan payına düşen alıyor. Ancak NFT ekosistemi içinde de Aave protokolü üzerinde çalışan merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı bir NFT platformu olan Aavegotchi’deki (GHST) artışın dikkat çektiği görülüyor.

Aavegotchi (GHST) Neden Yükseliyor?

Yapılan açıklamalara göre GHST’ye rekor kırdıran son yükselişin arkasında 3 neden bulunuyor:

  • Yaklaşan Haunt 2 portal drop heyecanı
  • Gotchi’nin ve giyilebilir ürünlerin satışından sağlanan gelir fırsatları
  • Yeni kullanıcıları çekmeye yardımcı olan mini oyunların piyasaya sürülmesi

Son zamanlarda Aavegotchi topluluğunun duyurduğu en büyük gelişme, 26 Ağustos – 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan ikinci “Haunt” ile ilgili yaptığı açıklamalar oldu. Aavegotchi’de Haunt’lar, ekosistemin oyun içi karakterleri olan ve yeni çıkan Gotchi‘leri almak için tek fırsat olarak nitelendiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi Haunt 2, Aavegotchi ekosistemi için meydana gelen ikinci portal drop’dur ve yapılan açıklamalara göre protokole 15.000 yeni Gotchi’yi tanıtacak.

Buna ek olarak hem Gotchi’nin hem de giyilebilir cihazların nadir olması nedeniyle, bazı kullanıcılar bunları ikincil pazarlarda satarak önemli bir yatırım getirisi elde etmeyi başardı. Yapılan açıklamalara göre platform, kullanıcılara ‘sıradan’ ve ‘tanrısal’ şeklinde değişen giyilebilir ürünler kazanma fırsatı sunuyor ve bu ürünlerin bir Gotchi’nin değerini artırmak için aksesuar olarak kullanılabilecekleri dile getiriliyor.

Son olarak NFT‘lerin son birkaç aydaki genel performansının ve mini oyunların piyasaya sürülme olasılığının da GHST fiyatını etkilediği düşünülüyor.

Aavegotchi (GHST) Fiyatı

Aavegotchi (GHST) yazının yayına hazırlandığı sırada 2.19 dolardan işlem görüyor. Ancak yukarıda belirttiğimiz nedenlerle dün GHST’nin kendi rekorunu kırdığı ve 2,78 dolara kadar yükseldiği ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak 22 Haziran’da 0,896 dolara düştüğünden bu yana GHST fiyatının %202 arttığı ve yeni bir rekora imza attığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar