X


BtcTurk’e Dün Geceden Bu Yana Ulaşım Yok: Borsanın Açıklamaları Ne Yönde?

Türkiye’nin ilk kripto borsası olan BtcTurk’e dün gece saatlerinden beri ulaşım sağlanamıyor. Borsa konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.
07:08
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto para borsası konumunda bulunan BtcTurk’e erişim sorunu yaşanıyor. Elde edilen bilgilere göre dün gece saatlerinden bu yana erişim sorunu devam ediyor.

BtcTurk’ün Açıklamaları

BtcTürk’ün websitesini açtığında kullanıcılar şu anda kesinti ile ilgili açıklamaların yapıldığı şu ekran ile karşılaşıyor:

Borsa resmi Twitter destek hesabından yaptığı paylaşımlarda ise öncelikle servis sağlayıcılarından kaynaklı teknik aksaklıkların yaşandığını ve ekibin konu üzerinde çalıştığını ifade etti.

İlk açıklamadan dört saat sonra yapılan ikinci paylaşımda ise aksaklıkların Microsoft Azure kaynaklı olduğu ve Azure mühendislerinin konu üzerinde çalıştığı ifade edildi.

Kullanıcılar Endişelendi

BtcTurk’te kripto para yatırımı bulunan kullanıcılar haliyle bu durum sebebiyle oldukça endişeli. Çünkü şu anda BtcTurk, BtcTurk Pro ve mobil uygulamalara ulaşım sağlanamıyor. Bunun yanında kullanıcılar herhangi bir hack saldırısının olup olmadığı noktasında da endişeli görünüyor. Ancak borsanın açıklamalarına bakıldığında sadece teknik bir aksaklığın söz konusu olduğu görülüyor. Bu noktada BtcTurk’ün dünya üzerinde herhangi bir hack saldırısına uğramamış nadir borsalar arasında olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ayrıca borsa, fonların çok büyük bir kısmını soğuk cüzdanlarda tutuyor.

Konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmesi durumunda siz okurlarımızı bilgilendirmeye devam ediyor olacağız…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar