X


Decentraland (MANA) Geleceği ve 1 Doların Altındaki Metaverse Coin’ler

Decentraland projesi, diğer metaverse token'larından ayrılan birkaç yapı taşı ile dikkat çekiyor.
22:30
23 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Decentraland (MANA), metaverse alanının patlama yaşamasıyla gündeme gelen kripto para birimlerinden birisi oldu. MANA fiyatı 90 gün gibi kısa bir sürede %600’ün üzerinde artış yakaladı. MANA, mevcut piyasa koşullarında düşüş trendinden kurtulamazken 2 dolara kadar geriledi. Diğer metaverse coin’lerine bakacak olursak MANA benzeri fiyat hareketleri ile karşılaşılıyor.

MANA Geleceği

Decentraland projesi, diğer metaverse token’larından ayrılan birkaç yapı taşı ile dikkat çekiyor. Decentraland, katılımcıların kendi avatarlarını oluşturarak sanal bir evrende hayat sürmesine imkan tanıyan Blockchain tabanlı 3D platformudur. Proje, şu anda kullanıcılara 3D deneyim sunan tek platform olarak biliniyor. Öte yandan proje Digital Currency Group, Genesis One Capital ve Fundamental Labs gibi büyük aktörlerin desteğini aldı.

Metaverse sektöründeki tekelleşme çalışmaları sürse de birçok oyuncu rekabeti güçleştirerek zayıf projelerin ölmesine yol açabilir. Bu bağlamda güçlü bir ekosistem oluşturan Decentraland önümüzdeki yıllarda şekillenecek sistemde kalıcı olabilir. Platformun yerel varlığı MANA, bu yazının kaleme alındığı sırada 2.03 dolardan işlem görüyor.

Diğer Metaverse Coin’leri

Piyasa değeri bakımından en büyük metaverse coin’i Axie Infinity’dir. Metaverse coin listesinde AXS’nin ardından ikinci sırada The Sandbox bulunurken üçüncülüğü Decentraland sırtlıyor. Öte yandan ucuz fiyatlı metaverse coin’lerini ele alacak olursak ön plana çıkan kripto paralar şöyle şekillenebilir: Radio Caca (0.001669 dolar), Atari (0.033 dolar), Star Atlas (0.047 dolar), vEmpire DDAO (0.094 dolar).

Metaverse kavramının insanların kafasında yer edinmesi, anlaşılması, çözümlenmesi ve doğrulanması için bir miktar zaman olduğu aşikâr. Bu bağlamda trene erkenden atlamak adına fırsatlar kovalayan yatırımcılar, araştırmalarını bu şekilde yönlendiriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar