X


Fantom (FTM), TVL Sıralamasında Avalanche ve Binance Smart Chain’i Solladı

Fantom (FTM), mevcut düşüş trendinde yerel dipleri görmesinin ardından %25'lik zıplama kaydetti.
21:17
23 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası, lider Bitcoin‘in düşüş yönlü trendi dolayısıyla zor günler geçiriyor. Çift haneli kayıpların yanı sıra tüm destek noktaları aşılmış durumda ve işler gittikçe sarpa sardı. Ancak bu dönemde ön plana çıkan bir altcoin bulunuyor.

FTM, BSC ve AVAX’ı Geride Bıraktı

Fantom (FTM), mevcut düşüş trendinde yerel dipleri görmesinin ardından %25’lik zıplama kaydetti. DeFi protokolü, TVL sıralamasında Avalanche’ı ve Binance Smart Chain’i geride bırakarak Ethereum ve Terra’nın ardından üçüncülük koltuğuna yerleşti. Günlük değerlerde Fantorm’un TVL artışı %53’ün üzerinde görünüyor. Protokoldeki bu gelişme, yerel varlık FTM’nin fiyatına önemli ölçüde katkı sağladı.

TVL, bir DeFi protokolünde kilitlenmiş toplam fon miktarıdır. TVL’yi belirli bir para platformunun likidite havuzlarından tüm likidite olarak düşünebilirsiniz. TVL, DeFi sektöründeki toplam faiz hakkında size fikir verebilecek kullanışlı bir veri olarabilir. Aynı zamanda bu gösterge, farklı DeFi protokollerinin piyasa payını kıyaslamaya yönelik de etkin olacaktır.

Fantom Performansı

Akıllı sözleşme odaklı projenin bu denli yükselişi, platformun yerel kripto para birimi Fantom (FTM) adına olumlu sonuçlara yol açtı. FTM fiyatı, 1.89 dolarlık seviyesden 2.30 doların üzerine kadar yükseldi. TVL oranındaki artış, yükseliş anlatısının en güçlü faktörü oldu. Henüz yön kararından uzak piyasada FTM’nin yükselişi dikkatleri bu coin’e çekti.

Ethereum’un ekosistem sıkıntılarından yola çıkarak DeFi sektöründeki pazar payını diğer projelerine kaptırmasına yol açtı. Birçok Ethereum katili, piyasada payını almak adına tam gaz çalışmalarını sürdürüyor. Solana’nın ağ tıkanıklığı sorunları ise TVL sıralamasında, SOL fiyatında, ekosistem mekanizmasında büyük yaralar görülmesine neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar