X


BtcTurk, Kullanıcı Verilerinin Sızdırılıp Satıldığı İddiasına Yanıt Verdi!

BtcTurk borsasındaki kullanıcı verileri çalındı mı?
16:04
13 Mayıs 2021

Türkiye’nin tanınan kripto para borsalarından BtcTurk, bugün oldukça sert bir iddia ile karşı karşıya kaldı. BtcTurk kullanıcılarına ait olduğu belirtilen verilerin RaidForums isimli bir hacker forumunda satıldığı iddiası kullanıcılar arasında korku yaratırken BtcTurk konu hakkındaki endişelere yanıt verdi.

BtcTurk Verileri Sızdırıldı mı?

İlgili gönderinin ise 11 Mayıs tarihinde RaidForums üzerinde paylaşıldığı görülüyor 11 Mayıs tarihinde “v0st3rmzz” isimli bir kullanıcı tarafından BtcTurk ve bunun yanı sıra Indodax, uPlexa ve Crypxie gibi kripto para borsalarının kullanıcı verilerinin ele geçirildiğinin belirtildiği bir gönderi paylaşıldı. Gönderide alım yapmak isteyenler için e-posta adresi de paylaşılırken BtcTurk verileri ile ilgili de ekran görüntüleri aktarıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ekran görüntülerinde BtcTurk’ün arayüzüne benzer bir arayüz gözükmekte ve bu satışı yapan kişi söz konusu bilgiler arasında şunların yer aldığını ifade etti:

“Ad, soyad, e-posta adresi, doğum tarihi, telefon numarası, normal adres ve IP adresi gibi bilgilerin yanı sıra bakiyelerinin bilgisi ve kimlik kartları ile çekilen selfieleri de bulunuyor.”

BtcTurk, İddialara Yanıt Verdi

Bu da aslında bir kullanıcı için neredeyse bütün önemli bilgiler anlamına gelmekte. BtcTurk konu hakkında yaptığı açıklamada ise sistemlerde herhangi bir güvenlik ihlali bulunmadığını vurgulayarak aslında bir açık olmadığını ifade etti. Kişisel verilerin korunması konusuna önem verdiklerini belirten BtcTurk yetkilileri, sistemlerin ve konunun ise incelenmekte olduğunu aktardı.

BtcTurk henüz resmi bir basın açıklaması paylaşmasa da konunun inceleme aşamasında olduğu tweetlere verilen cevapta görülebilebilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar