reklamı kapat

BitMEX BNP Paribas’nın Eski Yöneticisiyle Anlaştı

BitMEX 28 yıllık tecrübesi ile Derek Gobel’i işe aldı...
20:00
11 Eylül 2019

BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading, grubun genel danışmanı olarak Fransız bankacılık grubu BNP Paribas‘ın eski bir yöneticisini işe aldı.

28 Yıllık Deneyim

BNP Paribas’ta 19 yıldan fazla bir süredir görev yapan Derek Gobel, bundan böyle HDR Global’in yasal işlevlerini denetleyecek. 11 Eylül’de BitMEX’te yayınlanan resmi bir blog yazısına göre Gobel, şirketin sürekli gelişen bir düzenleyici ortamda ilerlemesine yardımcı olacak.

Çok sayıda yasal pozisyonda 28 yıllık deneyimi bulunan Gobel’in Çin ve Hong Kong’daki Legal 500’s 2017 GC Powerlist’in de bir üyesi olduğu biliniyor.

BitMEX COO’sunun İstifası

Bu haber, BitMEX’in baş işletme görevlisi ve kıdemli Hong Kong düzenleyicisi Angelina Kwan’ın şirketten ayrıldığı iddialarının hemen arkasından geldi.

Kwan’ın, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun direktörlüğündeki rolünün bir parçası olarak icra ve piyasa denetiminin yanı sıra, Hong Kong Borsaları için genel müdürlük ve yönetmeliklere uygunluk başkanı olarak da görev yaptığı biliniyordu.

Bunların yanında dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) türev sağlayıcısı BitMEX’in işletmecisi olan HDR Global Trading, kripto para alanındaki girişimleri aktif olarak teşvik ediyor ve destekliyor. Şirket geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda kripto para ile ilgili araştırmalar yapması için Massachusetts Institute of Technology‘ye bağışta bulunmuştu.

Öte yandan BitMEX, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla üç bölgede hizmet vermeyi durduracağını dile getirmişti. Ancak borsa, bu bölgelerdeki işlemleri durdursa bile ofislerinin hizmet vermeye devam edeceğini ifade etti. BitMEX, yaptığı açıklamalarda Şeyseller, Hong Kong ve Bermuda bölgelerine artık hizmet veremeyeceğini ve ilgili lokasyonlardan erişim sağlamaya çalışan kullanıcıların artık hizmet alamayacağını dile getirdi.

BitMEX’in üç bölgedeki yerel kullanıcıların erişimini yasaklayacağı haberi, borsanın CEO’su Arthur Hayes’in ünlü ekonomist Nouriel Roubini ile girdiği tartışmanın hemen 1 ay sonrasında gelmişti…

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun