reklamı kapat

BitMEX Üç Bölgede Hizmet Vermeyi Durduruyor!

BitMEX kripto para borsası üç yetki bölgesine daha hizmet vermeyi durduruyor.
08:00
20 Ağustos 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve kaldıraçlı işlemleri ile bilinen BitMEX, üç ülkede kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını açıkladı. İlginç olan ise dev kripto para borsasının üç bölgede hizmet vermeyi durdurduktan sonra bile ofislerini işletmeye devam edecek olması.

BitMEX Borsasından Kötü Haber

BitMEX, bugün yaptığı bir açıklamada Şeyseller, Hong Kong ve Bermuda bölgelerine artık hizmet veremeyeceğini ve ilgili lokasyonlardan erişim sağlamaya çalışan kullanıcıların bunu yapamayacağını duyurdu. Şeyseller merkezli kripto para borsası bunu regülasyonlara uymayı sürdürmek ve istikrarı devam ettirmek için yaptığını öne sürerken, borsanın bağlı olduğu firma olan HDR Global Trading Limited‘ın Şeyseller’in yanı sıra Hong Kong ve Bermuda içerisinde de merkez ofislerinin yer alması bunun aslında başka bir konu ile ilgili olabileceği anlamını ortaya çıkarmakta.

”Şeyseller, Hong Kong ve Bermuda, BitMEX’e erişimin olmayacağı yetki bölgeleri listesine eklenecek. Bu değişim işleyişte hiçbir finansal etki yaratmayacak ve çok az kişiyi etkileyecek. BitMEX ekibi bu durumdan etkilenenlere ulaşacak.”

BitMEX’in üç bölgedeki yerel kullanıcıların erişimini yasaklaması borsanın CEO’su Arthur Hayes’in ünlü ekonomist Nouriel Roubini ile yaptığı tartışmanın hemen 1 ay sonrasın geldi. Hayes, yaşanan tartışma sonrası CFTC tarafından da soruşturma açılacağı spekülasyonları sonrası adeta kayıplara karışmıştı. Hayes tartışmanın üzerinden 1 hafta sonra kayıplara karışmış ve CFTC soruşturması da bunun tuzu biber olmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun