reklamı kapat

Bitfinex Kripto Para Borsası Yeni Listelemesini Duyurdu

Bitfinex, önemli bir listelemeye imza attı.
19:11
19 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex de geçtiğimiz günlerde başlayan Uniswap listeleme çılgınlığına katıldı. Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın kripto parası UNI, piyasaya girer girmez neredeyse önde gelen bütün kripto para borsaları tarafından listelendi.

OKEx, Huobi, Binance ve Coinbase  Pro gibi borsalarda listelenmeyi başaran UNI’nin Bitfinex ve Bitmex üzerinde de listeleneceği tahmin ediliyordu. Beklenen oldu ve Arthur Hayes’in kripto para borsası da bu haberi paylaştı.

Bitfinex de UNI Listeledi

Bitfinex tarafından yayınlanan duyuruda UNI/USD ve UNI/USDT için alım satım işlemlerinin açıldığı belirtildi. Bitfinex aslında Coinbase Pro tarafından bunu listeleyen diğer önemli borsa oldu. Çarşamba günü piyasaya sürülen UNI, Perşembe günü 3,21 doları, Cuma günü ise 8,80 doları gördü ve rekor kırdı.

Peki yatırımcıların kripto para borsaları dışında UNI elde etme yolları bulunuyor mu? Aslında yatırımcılar Bitfinex gibi kripto para borsalarından alım yapmak yerine direkt olarak Uniswap platformuna likidite sağlayarak UNI kazanabilmekte.

Yield farming olarak bilinen bu yöntem, sağlanan likidite karşılığında belirli oranda o platformun kendi token’ını (UNI token)  kazanma olarak da ifade edilebilir. Tabii ki DeFi ile çok bağı olmayan kullanıcıların bunu kullanmaması normal görülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.