reklamı kapat

Uniswap’ın Fiyat Yükselişi Bitti Mi?

Uniswap fiyatı sert düştü!
13:21
19 Eylül 2020

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın ağ yönetimi odaklı kripto para birimi UNI, 48 saat önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen birçok kripto para biriminin yaşamadığı bir  heyecan yaşadı ve yaşattı. Kripto para yatırımcılarının önemli bir kısmına 400 UNI değerinde ödül dağıtılması ise bu furyanın fitilini ateşledi.

17 Eylül tarihinde birçok kullanıcının 2,5 dolardan sattığı UNI’nin fiyatı 18 Eylül tarihinde 8,50 doların üzerine kadar çıktı ve bu durum tam anlamıyla her şeyi değiştirdi. Normalde %100 artan bir kripto paraya giriş yapmak yani alım yapmak çılgınlık olarak nitelendirilse de UNI 4 doların üzerine çıktıktan sonra bile güçlü bir alım satım hacmi ile gündeme geldi.

UNI 10 Doları Görebilecek mi?

Bunun devamında UNI’nin toplam ticari hacim konusunda Bitcoin, Ethereum ve Tether’den sonra en büyük dördüncü kripto para birimi olduğu da görüldü. Ancak her yükselişte olduğu gibi bunda da bir düşüş yaşandı ve UNI fiyatı Binance borsasında tek 1 saat içerisinde %40’dan fazla düşüş yaşadı. 9 doları zorlayan UNI bir anda gelen düşüş dalgası ile beraber 6 dolara kadar geriledi.

Peki UNI kripto para biriminin yükselişi bitti mi ve fiyat bu seviyelerde aynı SushiSwap gibi takılıp kalacak mı? Aslında UNI’nin en büyük merkeziyetsiz borsa olması nedeniyle SUSHI’nin kaderini yaşamayacağı düşünülüyor. Devamlı olarak aktif olacak bir iş modeline sahip olan Uniswap, bu sayede UNI fiyatının da artmasını sağlayabilir.


Yine de kripto para piyasasındaki algının ve FOMO’nun fiyatı belirlemede çok ama çok etkili olacağı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.