reklamı kapat

Yearn.finance Kurucusundan Uniswap İle İlgili Önemli Açıklamalar

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, kendisinin Uniswap için bir temsilci olduğunu dile getirdi. 
15:19
20 Eylül 2020

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, protokolün yönetimini etkileme umuduyla kendisinin Uniswap için bir temsilci olduğunu dile getirdi. Paylaştığı bir tweet’te Cronje, bir delege yapılırsa “delegasyonu, off-chain oylamayı ve on-chain yaptırımı kolaylaştırmak için araçlar inşa edeceğini” söyledi.

Cronje konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu noktada, likidite havuzlarını teşvik etmek konusunda acele edilmesi gerektiğini düşünmüyorum çünkü bu kötüye kullanılabilir. Tokenomics’i ve dağıtımı yeniden değerlendirme fırsatımız olduğuna inanıyorum. DAI veya sUSD’nin peg’lere ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Daha fazla gelişme için destek sağlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Unıswap ve UNI

Uniswap, protokol ve onun token’ı UNI ile ilgili yönetişim sorunlarını tartışacak “çeşitli ve yüksek kaliteli protokol delegeleri” getirmek istediğini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Ağın yaptığı açıklamalara göre bu yönetişim yapısı, UNI sahiplerinin protokolün uyumluluk standartlarını karşılamasını sağlamaktan sorumlu olmasına izin verecek. Uniswap ekibi ise protokolün yönetimine katılmayacağına dair söz verdi.

Cronje, Uniswap delegesi olma niyetini açıkladıktan sonra takipçiler YFI-ETH havuzunun UNI likidite havuzuna dahil edilmesi niyetinin olup olmadığını sordu. Cronje konuyla ilgili olarak şu cevabı verdi:


Şu anda hayır. Bu durum YFI sahiplerini yönetişim gibi amaçlanan şeylerden uzaklaştırıp likidite sağlamaya yöneltir. Diğer önerilerde UNI teşviklerinden yararlanılarak genel ekosistem için yapılabilecek daha iyi katma değer olduğuna inanıyorum. Buna ek olarak, genel ekosisteme daha iyi yardımcı olabilecek başka piyasa teşvikleri de var. Örneğin bir DAI-sUSD havuzu; hem DAI hem de sUSD sabitlemelerine yardımcı olabilir. Sadece likiditeyi teşvik etmek pozitif bir durum değildir, bu aynı zamanda “çıkış” likiditesi olarak da kolaylıkla kötüye kullanılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.