X

Uzman Uyardı: Ethereum (ETH) Ağı Bunu Kaldıramaz

Alex Krüger, Ethereum ağı hakkında uyarı yaptı.
16:11
20 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) başı şu aralar ciddi anlamda dertte. Sadece DeFi uygulamalarını kullanan kişilerin sayısının yakın zamanda 120.000’i geçtiği biliniyor ve Alex Krüger söz konusu sayı 114.000 seviyelerindeyken önemli bir uyarıda bulundu.

Ethereum Ağındaki Yük Artıyor

Kripto para piyasalarında değil aynı zamanda geleneksel piyasalarda da adını duyuran Krüger, Ethereum ağının ETH 2.0 gelse bile 114.000 kullanıcılı DeFi yükünü kaldıramayabileceğini belirtti. Ethereum ağı aslında merkezsiz finans uygulamaları olmadan da oldukça yoğundu ve şimdi eklenen DeFi yükü her şeyi berbat edebilir.

Analist dev kripto par borsası Coinbase’in kullanıcı yükünün 32 milyon olduğunu hatırlatarak, aslında Ethereum’un çok büyük bir sıkıntı içerisinde olabileceğini belirtti. Şu an için saniyede çok kısıtlı işlem kapasitesine sahip olan ETH ağı, ETH 2.0 güncellemesi ile her şeyi değiştirebilir.

Ancak ETH 2.0‘nin ağdaki sorunları çözemeyeceğini düşünenler de var ve durum gitgide daha kötüye ilerliyor. Eğer ETH geliştiricileri buna yakın zamanda bir çözüm bulamazsa fiyat sert şekilde düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar