X


Bitfinex, Altın Destekli Stablecoin Piyasaya Sürecek

Bitfinex 2020’nin ilk çeyreğinde bir dizi yeni ürün piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
11:00
13 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Üst düzey yetkilinin yaptığı açıklamalara göre kripto para birimi borsası Bitfinex, bir dizi yeni ürün ile beraber opsiyonlar ve altın destekli stablecoin piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni Ürün Yelpazesi

Scoop üzerinden 12 Kasım’da yapılan açıklamalarda Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, Bitfinex’in Tether Gold adlı altın destekli stablecoin fikrini daha yakından inceleyerek opsiyon işlemleri başlatmayı düşündüğünü dile getirdi.

Ardoino, Tether Gold ile ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmasa da şirketin şu anda 2020 yılının ilk çeyreğinde bir opsiyon işlemi sunmayı planladığını ve likiditeyi sağlamak için dış piyasa üreticileri ile birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

Bunların yanında Ardino yaptığı açıklamalarda kullanıcılarının kripto para birimlerinin kullanıldığı hediye kartları sayesinde çeşitli ürünleri almalarına izin vereceklerini de belirtti. Ayrıca yapılan açıklamalardan anlaşıldığı üzere Bitfinex bahsi geçen hediye kartları için dünyaca tanınmış bir firma ile de işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İnsanların sürekli Bitcoin ve dolar arasında işlem yapmak yerine kripto para birimlerine sahip olmanın daha fazla yolunu görmeleri gerekiyor.

Bunun yanında Cointelegraph’ın yaptığı açıklamalara göre son gelişmelerle ilgili olarak Joe Morgan ile temasa geçildi

Bitfinex Sidechain Hamlesi

Kasım ayının başında Ardoino, Bitfinex’in 1.561 milyon Tether‘i (USDT) Omni Protokolünden Liquid Bitcoin (BTC) sidechain’e taşıdığını duyurmuştu. Bu taşıma sonrasında dolaşımdaki Tether miktarının arttığı da belirtilmişti.

Yine Kasım ayında, Bitfinex, Kim Dotcom’un Bitcoin içerik paylaşım hizmeti olan K.im’in token listelemesini iptal ettiğini açıkladı.Yöneticiler, bu tür token’lar üzerindeki düzenleyici incelemelerin sertleşmesi nedeniyle bu kararı aldıkların ifade etmişti.

Ayrıca bilindiği gibi Tether’in Bitcoin manipülasyonu iddiları geçtiğimiz günlere damga vurmuştu. Tether konuyla ilgili iddiaları yanıtladı ve iddiaların tamamen asılsız olduğunu ifade etti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar