Bitcoin’deki Yön Belirsizliği Devam Edecek mi? CoinShares, Haftalık Fon Akışlarına Dikkat Çekti!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerindeki haftalık fon akışlarına ilişkin verileri paylaştı.
18:30
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto varlık yöneticisi CoinShares’e göre, kısa vadeli Bitcoin fonlarında 24 Şubat’ta sona eren hafta boyunca toplam 10 milyon dolarlık giriş kaydedilirken, Long-bitcoin fonlarında ise üst üste üçünü hafta 12 milyon dolarlık bir çıkış kaydedildi. Genel çerçevede ise dijital varlık yatırım ürünlerinde 2 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti.

CoinShares, Güncel Verileri Paylaştı

Dijital varlık yatırım ürünlerindeki haftalık fon akışlarına ilişkin verileri paylaşan kripto varlık yöneticisi CoinShares, dijital varlık yatırım ürünlerinde totalde 2 milyon dolarlık bir fon çıkışının kaydedildiğini belirtti. CoinShares, söz konusu fon çıkışlarında büyük ölçüde ABD’den gelen son makroekonomik verilerin ve ABD’deki düzenleyici baskıların etkili olmuş olabileceğini öne sürdü. CoinShares’e göre son makroekonomik veriler, yatırımcılar tarafındaki risk iştahının azalmasında önemli bir rol oynadı.

Öte yandan CoinShares, Bitcoin fonlarındaki çıkışın yanı sıra Polygon, Solana ve Cardano odaklı yatırım ürünlerinde ise küçük miktarlarda çeşitli fon girişlerinin de kaydedildiğini haftalık raporunda ifade etti.

Bitcoin (BTC), Yeniden Yükselişe Geçti

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalayan ve 25.000 dolar fiyat seviyelerinden 23.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın ilk gününe yükseliş ile başladı ve 23.750 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ethereum (ETH) ise kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.650 dolar seviyelerini geride bıraktı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre gün içerisindeki yükselişin ardından 1,07 trilyon dolar seviyelerinden 1,08 trilyon dolar seviyelerine yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar