Kripto Kahini: Uyardım, Yine Uyarıyorum! Hazır Olun Bu Geliyor Dedi!

Önceki büyük harekette de benzer bir uyarı yayınlamıştı. Kripto kahini son piyasa görüşlerini kısa süre önce açıkladı.
17:50
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son yaşanan düşüşten önce popüler kripto para analisti potansiyel kayıplara karşı yatırımcıları uyarmıştı. Kısa süre önce güncel piyasa görünümünü ele alan uzman trader önümüzdeki günlere dair yeni bir uyarı yayınladı. Bitcoin fiyatı şimdilik 23.400 dolarlık kritik destek bölgesinin üzerinde bulunuyor ve gelecek veriler yakından izlenecek.

Kripto Paralar Uzman Değerlendirmesi

Deneyimli kripto analisti Tone Vays piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin kritik noktada bulunduğuna dair bir uyarı yayınladı. Vays’e göre BTC, döngünün başlarında bir geri çekilmeyi kıl payı kaçırdı, ancak sorunu yalnızca geçici olarak engellemeyi başardı. Analist, önümüzdeki haftalarda “önemli” bir geri çekilme beklediğini söylüyor.

“Çok kritik bir direnç seviyesi 25.000 dolarda reddedildi. Bu seviye hakkında uyarılarda bulunmuştum. Bunun çok zorlu bir dönem olduğunu söyledim çünkü 13 Şubat’ta bir ölüm çaprazına doğru yükselmiş olsaydık, gerçekten önemli bir geri çekilme için zaman olduğu açık olacaktı, ancak daha erken döndük ve geri çekilme çok derin değildi, bu yüzden şimdi gerçek geri çekilmenin önümüzdeki birkaç hafta içinde gelebileceği bir durumdayız.”

Kripto Paraların Geleceği

Vays, BTC’nin 20.000 dolar seviyesine doğru düşmesini beklediğini söyledi. Eğer bu bölge de kaybedilirse artan risk iştahıyla birlikte önemli miktarda alım yapacağının da altını çizdi. Uzman piyasa analisti 20.000 doların altına doğru daha büyük bir düşüş yaşanmasını beklemiyor. Özellikle artık Fed’in %5 daha fazla artırması gibi uçuk hikayeler gerçekleşmeyecekse artık piyasanın yaklaşan faiz tavanını fiyatlamaya başlaması gerekecek.

Vays şunları söyledi;

“Sonunda 20.000 dolara kadar düşersek şaşırmayın. Yine de 20.000 doların altına çok fazla düşeceğimizi sanmıyorum. Eğer Binance, FTX gibi bir çöküş yaşamazsa böyle bir felaket görmediğimiz sürece 20.000 doların altında pek zaman geçirmeyeceğiz. Bu bölge benim alım bölgem olacak”.

Bitcoin fiyatı dakikalar önce gelen mal siparişleri verisinin ardından hızla 22.800 dolara yükseldi ve yazı hazırlandığı sırada 200 dolarlık geri çekilme yaşadı. Fiyat önümüzdeki günlerde açıklanacak verilerin etkisiyle ani dalgalanmalar yaşamaya devam edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI