Öncü Finans Şirketinden Shiba Inu İçin Korkutan Haber Geldi! Bu Olursa Fiyat Düşecek!

Dünyaca ünlü finans şirketi Shiba için öyle bir açıklama yaptı ki yatırımcısı çok üzülecek. Bu durum fiyat düşüşünü tetikleyebilir.
17:10
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto piyasasındaki en büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu (SHIB) son zamanlarda büyük ilgi gördü. Shibarium portalının yayına girmesi ve yanma oranının yeni zirvelere ulaşmasıyla, yatırımcılar büyük bir fiyat rallisi umuyor. Ancak, bir blok zinciri gözetim kaynağı olan Lookonchain’e göre, bu rüya gerçekleşmeyebilir.

Bunun yanı sıra ona bağlı olan BONE token’ın fiyatı da onunla birlikte etkilenerek olumsuzlukların kapsamı alanına girebilir ve yatırımcısını da üzerbilir.

Bir Cüzdan 182 Milyar SHIB Tokeni Transfer Etti

Lookonchain, resmi Twitter hesabı aracılığıyla bir kripto para cüzdanının bugün Crypto.com ve Gemini’ye 2,3 milyon dolar değerinde 182 milyar Shiba Inu (SHIB) token’ı taşıdığını bildirdi. Bu durum durgun olan piyasa içerisinde hiç azımsanmayacak kadar önemliydi. Bu iki işlem, bu yılın başından beri bu adresten yapılan ilk SHIB transferleri oldu.

Lookonchain’in açıklaması şu şekilde oldu:

Daha önce paylaştığımız bir SmartMoney az önce Cryptocom ve Gemini’ye 182 milyar $SHIB token (2,3 milyon dolar) transfer etti. En son $SHIB Cryptocom’a transfer ettiğinde $SHIB’in fiyatı %7 oranında düşmüştü.

Aynı tweet’te Lookonchain, 20 Aralık 2022’de gerçekleşen bu kripto para cüzdanından Crypto.com’a 200 milyar SHIB transferini vurguladı. Özellikle, işlemden beş saat sonra Shiba Inu fiyatı %7 oranında düştü.

Shiba Inu Fiyatı Düşecek Mi?

Güçlü yapıya sahip olan kripto para cüzdanlarının sahipleri bunu genellikle fiyat düşükken SHIB satın almak ve daha sonra daha yüksek bir fiyattan satmak için yapar. Bunu yapmak için, piyasa eğilimleri ve yönü hakkında gerekli ipuçlarını elde etmek konusunda diğer yatırımcıları ve trader’ları izlerler.

Ancak, Shiba Inu son 24 saat içinde %1,36’lık bir yükselişe tanık oldu. Meme kripto para birimi geçtiğimiz hafta %7,45 düşüşle 0,00001265 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, Bone ShibaSwap’ın (BONE) bugünkü fiyatı 1,82 dolar oldu. 24 saatlik işlem hacmi 20.343.604 dolar ve bu da %58,46 artış yaşandığına işaret ediyordu. Piyasa değeri 418,025,165 dolar oldu. Son 24 saatte BONE fiyatı %4’ten fazla düştü. Shiba Inu ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıda bulunan videoya göz atabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar