f Bitcoin’de Düşüş Durmuyor: 7.400 Dolar Görüldü! › COINTURK

Bitcoin’de Düşüş Durmuyor: 7.400 Dolar Görüldü!

21:40
21 Kasım 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı istikrarlı yükseliş döneminden sonra önce birkaç haftalık belirsizlik, sonra da geçtiğimiz günlerden de anlaşılacağı gibi düşüş dönemine girdi.

Anlaşılmayan sebeplerden ötürü 10.000 dolara kadar çıkan Bitcoin, aşama aşama kırılmalar yaşadı ve bugün itibariyle 7.400 dolara kadar geriledi. Bugün öğlen saatlerinde 7.880 dolara kadar gerileyen BTC’nin ilerleyen günlerde düşüş yaşayabileceğini buradaki haberimizde belirtmiş olsak da, haberden kısa süre sonra düşüşün bu denli artması ve 500 dolara yakın değer kaybı yaşanması birçok kripto para analistini de şaşırtmış olabilir.

Bitstamp kripto para borsasında an itibariyle 7.578 dolardan işlem gören Bitcoin, 24 saatlik grafikte de yüzde 6,74’lük bir düşüş sergilemekte. Bitcoin’i bu düşüşten kurtaracak en yakın gelişme ise blok ödülü yarılanması olarak gözüküyor.

Bitcoin’i Düşüşe Geçiren Faktör Ne?

Bitcoin’in düşüşü hakkında ortaya atılabilecek en olası teori ise, sosyal medyadaki sessizlik olabilir. Diğer finansal enstrümanlara göre nispeten ‘genç’ bir varlık olan Bitcoin, sosyal medyadaki etkileşimden ciddi anlamda etkilenmekte ve bunun kanıtlarını FOMO veya FUD’a  sebep olan haberlerde defalarca gözlemledik. Skew Analytics tarafından aktarılan verilerde Twitter üzerindeki Bitcoin etkileşimlerinin son 2 yılın en düşük seviyesine gerilediği vurgulanmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Bu da doğal olarak BTC’nin en çok ihtiyaç duyduğu ”hareketlenmeye” engel olmakta ve etkileşimi minimum seviyeye çekmekte.

Bitcoin’in bütün bu olumsuz faktörlere rağmen önümüzdeki haftalarda beklenmeyen bir olumlu gelişme ile yükseliş geçmesi de pek tabii mümkün gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI