Bitcoin’de 365 Gün Kuralı Devrede Olabilir! Bu Tarihe Dikkat Edin!

Bitcoin küçük bir aralıkta hareketine devam ederken analistlerden tahminler birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Son yapılan yorum ise ilgi çekebilir.
23:30
31 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcılar temkinli hareketlerine devam ederken, Bitcoin için düşüş momentumu hala yavaşlamadı. Bitcoin bir ay sonra yeniden 20.000 doların altına inerken, yatırımcı topluluğu dibe doğru hareketin ne zaman biteceğini anlamaya çalışıyor. Tarihsel veriler, Bitcoin için dip fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine göre şekillenmesiyle ilgili belirli bir zaman çizelgesi olduğunu gösteriyor.

Açıklanan zaman çizelgesine göre, bu seviyelerde bile BTC, potansiyel olarak dibi görmesinden hala birkaç ay uzakta. Yaklaşan Ethereum Merge etkinliğinin BTC dahil diğer kripto para birimlerini nasıl etkileyeceğini ise zamanla göreceğiz.

Bitcoin Ne Kadar Süre Düşecek?

Devam eden kripto kışı, Bitcoin’in dibini nerede bulacağını tahmin etmeyi oldukça güç bir hala getirdi. Şimdiye kadar, 68.000 dolar civarındaki son boğa piyasası zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti.

Bu ayın başlarında BTC, 25.000 dolar seviyesine yaklaştığında bir boğa koşusu için yatırımcıların umudunu artırmasına sebep olmuştu. Bu arada, Bitcoin (BTC) en son 20.000 doların altında işlem gördüğünde Temmuz ayının ortasındaydı. CoinMarketCap’e göre BTC, son 24 saatte %1.59 artışla 20.150 dolardan işlem görüyordu.

Analistten Yorum Geldi

Geçmiş verilerin analizine göre, Bitcoin düşüş momentumu, son boğa piyasasının zirvesinin görülmesinin ardından yaklaşık 365 gün devam etmişti. Bu hesaplama göz önüne alındığında, kripto analisti Rekt Capital’e göre Bitcoin, dip noktasından yaklaşık iki ay uzakta.

Rekt Capital şu açıklamayı yaptı:

Tarihsel olarak, BTC ayı piyasaları, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra mutlak dip fiyatlarını bulma eğilimindedir. Boğa piyasasının zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Yani tarihin tekerrür edeceğini düşünürsek, BTC dip seviyesi hala en az iki ay uzakta.

Mevcut işlem aralığında, BTC yatırımcılarının zararda olduğu söyleniliyor. İstatistiklere göre, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin çoğu şu anda zararda bekliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar