reklamı kapat

Bitcoin Yükselecek, Ama Öncesinde Neler Olacak?

Bir kripto para analisti sosyal medya üzerinden yaptığı fiyat tahminde Bitcoin'in (BTC) yükselmeden önce çakılacağı seviyeyi belirtiyor.
10:00
17 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Financial Survivalism isimli kripto para analistinin sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini toplulukta geniş yankı uyandırdı. Lider kripto para Bitcoin’in sıkı taraftarlarından olduğu bilinen bu kullanıcı BTC’nin 10.000 dolara ulaşacağını belirtiyor. Bu kullanıcının iddialarına göre Bitcoin’in bu seviyeyi görmeden önce göreceği fiyat herkesi şaşırtacak cinsten: 1.165 dolar!

Bitcoin Sert Düşecek!

Bitcoin fiyatı hakkında yaptığı çarpıcı tahminle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran bu piyasa analisti 1.165 dolarlık seviyeye kısa vadede ulaşılabileceğini savundu. “Hyperwave” olarak adlandırılan fiyat tahmini yöntemini kullandığını belirten bu kullanıcı, eğer haklıysa piyasayı hareketli günler bekliyor demektir. İddianın sahibine göre Bitcoin Hyperwave’in birinci evresine ulaşırsa fiyatın bir anda düşmesi ihtimali ortaya çıkacak.

Sabrın Sonu Selamet

Bitcoin hakkında yaptığı kısa vadeli fiyat tahmininde karamsar bir tablo çizen Financial Survivalism, uzun vadede daha olumlu bir tahminde bulunuyor. Sabrın sonunun selamet olduğuna işaret eden bu kullanıcıya göre BTC en nihayetinde 10.000 doları görecek. Haberimize konu olan bu kullanıcının iddialarına bir başka piyasa analisti Murad Mahmudov‘un katıldığını görüyoruz. Mahmudov’un piyasa hakkındaki bazı görüşlerini içeren haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Son günlerde küçük oranlı bir yükseliş kaydederek fiyatını 3.700 dolara kadar ulaştıran Bitcoin haberin hazırlandığı sırada 3.632 dolardan işlem görüyor. BTC’nin bu yükselişi altcoin’lerin hareketlenmesine yol açtı ve ortaya daha hareketli bir tablo çıktı. Bir sonraki hareketin ne yönde olacağı ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.