reklamı kapat

2019’u Domine Edecek 4 Bitcoin Trendi

2019'da 4 Bitcoin trendinin piyasayı domine ettiğine şahit olabiliriz.
09:00
17 Şubat 2019

Yeni yılın başlamasıyla birlikte birçok sektörde yılın nelere gebe olduğu konuşuluyor. Bitcoin de bu sektörlerden bir tanesi. İşte 2019’u domine etmesi kuvvetle muhtemel 4 Bitcoin trendi.

Bitcoin Uyumlu ATM’ler

2019’da özellikle ABD’de Bitcoin uyumlu ATM’lerin sayısında büyük bir artışın yaşanacağı birçok kaynak tarafından yazılıyor. Örneğin Chicago’ya inşa edilen 30 yeni ATM’yle şehirdeki ATM sayısı 100’e yaklaştı, Philadelphia’da da o civarda Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Bitcoin ATM’leri, Bitcoin’le hiç tanışmamış insanları sektörün aktif bir oyuncusu yapabilir. Finansal ihtiyaçları için ATM’lere koşan insanlar bu ATM’lerden Bitcoin alırken yabancılık çekmeyecektir.

Merkez Bankaları

İnsanların Bitcoin’e dair en sevdiği şeylerden biri, BTC kullanırken banka hesabına ihtiyaç duymamaları. Ancak 2019’da merkez bankalarının altın rezervleri gibi araçlar kullanarak kripto paraları desteklediğine şahit olabiliriz. Henüz bu hafta JP Morgan’ın kripto para geliştireceğini açıklaması bu konuda iyi bir örnek. Bitcoin öncüsü Nick Szabo da merkez bankalarının Bitcoin’e yönelebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Merkezli Turizm

Mayıs 2013’te bir kullanıcı 10 bin BTC ödeyerek pizza satın aldı. Bundan yıllar sonra turistlerin seyahatlerinde Bitcoin harcaması teşvik ediliyor; nereden nereye. Bu konudaki iki örneğe göz atmak gerekirse; Almanya turizm kurulu verdiği hizmetlerde Mart 2018’den itibaren Bitcoin kabul etmeye başladı. Daha yakın bir zamanda Avustralya’nın sahil şehri Central Queensland dünyanın ilk dijital para dostu turizm şehri oldu.

Akıllı Telefonlar

Teknoloji markalarında yeni trend, Bitcoin ve kripto para cüzdanı entegrasyonuna sahip akıllı telefon geliştirmek. 2018’in sonlarında HTC’nin duyurduğu Blockchain odaklı Exodus 1 buna iyi bir örnek. Samsung’un da bu konuda bir hamle yaptığı gelen haberler arasında.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun