reklamı kapat

Ripple’dan Büyük Partnerlik

eToro Ripple'la partnerlik yapabilir.
11:00
17 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Dailyhodl’un haberine göre kripto para borsası eToro Ripple’la büyük bir partnerlik anlaşması yapabilir.

eToro CEO’su Yoni Assia verdiği röportajda Paris Fintect Forum’da Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’la buluştuğunu doğruladı:

Bir finansal teknoloji şirketi olarak diğer finansal teknoloji şirketleriyle ilişkilerimizi güçlendirmenin bizim için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Açıkça XRP’deki en önemli işlem platformlarından birisiyiz – Ripple Labs’le bir ilişki kurmaya ve birlikte yapabileceklerimizi değerlendirmeye can atıyoruz.

Ripple’ın halihazırda kripto para borsaları Bittrex, Coins.ph, Bitso ve Bitstamp’le partnerlik anlaşması bulunuyor. Bu borsalar, sınır ötesi değer transferinde XRP’nin kullanılması için tasarlanmış ödeme çözümü xRapid’i kullanacak. Binance CEO’su Changpeng Zhao da Ripple’la partnerlik yapmak istediklerini açıklamıştı.

Assia’nın sözlerine geri dönelim:

Finansal teknolojinin, özellikle Blockchain’in finansal hizmetlerde, özellikle varlık yönetimi sektöründe ezber bozacağına çünkü dünyadaki tüm varlıkların eninde sonunda token haline getirileceğine inanıyorum. Yani küresel bazda transfer edilebilen dijital varlığa evrilecekler. Bu, varlık yönetimi sektörünün yeniden dijitalleştirileceği ve yeniden bilgisayarlaştırılacağı anlamına geliyor. Bu da Blockchain varlıklarını yönetebilen finansal teknoloji startup’ları ve şirketleri için birçok fırsat doğuracak.

Bugün bankanızdan belirli bir varlık aldığınızda o varlığı banka dışına taşımanız zordur. Eğer söz konusu mortgage’ınız, hisse senediniz veya bononuzsa bu durum o kadar da önemsiz değil, özellikle denizaşırı işlemlerde. Yani bankanıza ‘hey, bana Apple hisselerimi ver’ diyemiyorsunuz. Bunun size transferi mümkün değil. Bankaya ‘bunu başka bir finansal kuruma taşı’ diyebilirsiniz. Token’laştırılmış varlıklardaki en büyük fark, onları kendi cüzdanınıza transfer edebilmeniz. Daha hızlı bir şekilde. Bir gün içinde veya eş zamanlı olarak. Yani insanlar bu şekilde varlıkları bir şirketten diğerine sorunsuz bir şekilde ve eş zamanlı olarak taşıyabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.