X


“Bitcoin Önümüzdeki Yıllarda 60.000 Dolar Olacak!”

BTTC borsası kurucusu Bobby Lee lider kripto paranın gelecekte 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını iddia ediyor. Lee'ye göre bu durumda Bitcoin'in fiyatı da 60.000 dolar seviyesini bulacak.
09:00
26 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki uzmanlar şimdiye dek Bitcoin hakkında birçok defa fiyat tahmininde bulundu. Son olarak BTCC borsasının kurucusu Bobby Lee bu isimlere katıldı. Piyasada oldukça uzun soluklu bir boğa trendinin hakim olacağını iddia eden Lee’ye göre Bitcoin fiyatı 60.000 dolara kadar ulaşacak.

Piyasanın geleceği hakkındaki görüşlerini 25 Ağustos Cuma günü paylaştığı bir dizi tweet aracılığıyla dile getiren Lee, piyasa öncüsü kripto para Bitcoin’in “önümüzdeki yıllarda” 60.000 dolara kadar yükseleceği düşüncesinde. Sektörde hatrı sayılır bir miktarda deneyim kazanmış Bitcoin sempatizanı Bobby Lee, piyasanın tanındık isimlerinden Tom Lee’nin kardeşi. Bobby’ye göre Bitcoin fiyatı 60.000 dolara ulaştığında bu kripto varlığın toplam piyasa değeri de 1 trilyon dolar seviyesini aşmış olacak. Bu seviyeye ulaşmış bir piyasa değeri, Bitcoin’i bazı piyasalardan daha ileri bir düzeye ulaştırırdı.

Bobby Lee’nin bu konuya yönelik kaydettiği ifadelerse şunlar:

Bu $BTC için büyük bir kilometre taşı olacak. Ayrıca bu durum Bitcoin için daha istikrarlı bir fiyat, daha yüksek düzeyde küresel likidite ve tüm dünyada daha hızlı bir şekilde kabul görme gibi imkanlar sunacak.

Bobby Lee’nin ifadelerinden de anlaşıldığı üzere 1 trilyonluk piyasa değeri seviyesi Bitcoin için önemli bir eşik. Lider kripto paranın bu seviyeyi görmesi piyasa hakkında hiç umudu olmayan kişilerin dahi bu yeni varlık sınıfı hakkındaki görüşlerini değiştirebilir.

Bobby Lee’nin ifadelerinin bir fiyat tahmini olmanın ötesine geçtiğini söyleyebiliriz. Öyle ki kendisini bir “Bitcoin boğası” olarak tanımlayan Lee iddialarının gerçekleşmesine neredeyse kesin gözüyle bakıyor.

Lee’nin fiyat tahmini kısa bir süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından sert şekilde eleştirildi. Kullanıcılar Lee’nin iddialarının çok sığ ve belirsiz olduğunu belirtiyor. Yapılan sert eleştiriler üzerine sosyal medya hesabı üzerinde bir dizi paylaşımda bulunan Lee, iddialarına çeşitli gerekçeler gösterdi. Bitcoin madenciliğindeki artarak devam eden hash gücü oranları bu gerekçeler arasında yer alıyor. Bitcoin hakkında görüşlerini ifade eden Lee şaşırtıcı bir şekilde altcoin’lerden hiç bahsetmemiş.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar