reklamı kapat

Bitcoin Madencilik Devi Halka Açılıyor!

Canaan Creative, ABD'de halka açılmayı planlıyor.
10:00
12 Ekim 2019

Basına yansıyan yeni bir iddiaya göre, Bitcoin (BTC) ve kripto para madencilik devlerinden Çin merkezli Canaan Creative, 2019 yılının Kasım ayında ABD içerisinde halka açılmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ABD’li regülatörlere 200 milyon dolarlık ilk halka arz (IPO) başvurusu yapan Canaan Creative, 20 Ekim tarihine kadar 1,26 milyar adet hissesini satışa çıkartabilir. Söz konusu iddiayı gündeme ilk getiren ise ”konu hakkında bilgi sahibi olan kişileri” kaynak gösteren Çin merkezli kripto para haber sitesi 8BTC oldu. Canaan Creative’in buna ek olarak IPO’su için bütün prosedürleri tamamladığı ve 2 milyar dolar ile 3 milyar dolar arasında bir değere ulaşmak istediği vurgulanmakta.

Çinli Madencilik Devi

Canaan Çin merkezli dev kripto para madencilik firmalarından birisi olarak görülüyor ve en büyük üç firmadan birisi sayılıyor. Diğer iki büyük firma ise Bitmain ve Yibang International olarak tanınmakta. Canaan eğer ilk halka arz konusunda başarılı olursa, ABD içerisinde halka arz yapan ilk Çinli madencilik firması olarak tarihe geçebilir.

Canaan’ın en büyük rakiplerinden olan Bitmain geçtiğimiz Haziran ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yeni IPO başvurusu yapmıştı. Bitmain’in daha önce Hong Kong Menkul Kıymet Borsası’na yaptığı IPO başvurusunun süresi dolmuş ve başvuru geçersiz kalmıştı.

8BTC’nin haberine göre Canaan kurucu ortağı Jianping Kong haftalar önce SEC’in blockchain ve kripto paralar konusunda ”çok anlayışlı” olduğunu ve halka arza sıcak baktıklarını vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun