reklamı kapat

“Bitcoin Kısa Sürede Toparlayacak”

Şu sıralar değer kaybeden Bitcoin ünlü yatırımcı Chessman'a göre kısa sürede toparlayabilir.
10 Eylül 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası son zamanlarda yeni bir düşüş trendinin etkisi altına girdi. Bitcoin fiyatı 6.100 dolara kadar gerilerken, lider altcoin Ethereum’un fiyatı 200 doların altına düştü. Ünlü bir yatırım firmasının ortaklarından Jonathan Chessman’a göre bu düşüşün beş temel sebebi bulunuyor: Makro trend, spekülatif baskı, düzenleymelerdeki belirsizlik, düşüş beklentisiyle yapılan satışlar ve dolandırıcılıklar.

Chessman kripto para piyasasında yaptığı yatırımlarla kullanıcılar arasında nam salmış bir isim. Başarılı yatırımcı piyasanın geleceği hakkındaki görüşlerini ayrıntılı bir şekilde belirtiyor. Chessman’a göre kripto paralar bir varlık sınıfı olarak gelişmeye devam ederse ve yeterince düzenlenirse daha çok kullanıcı tarafından benimsenebilir. Üstelik bu tür gelişmeler yatırımcıların kripto paraları meşru birer değer saklama aracı olarak görmesine de neden olabilir.

Chessman konu hakkında şu ifadelere yer veriyor:

Kimilerine göre bu alandaki bazı durumlar artık daha da keskin; Venezuela ve Türkiye bu durumun en belirgin örnekleri olabilir. Borçların sürdürülebilirliğinin çoğunun itibari para birimi için gerçek bir risk teşkil ettiği söylenebilir. Küresel bir değer saklama aracı arayışında altın oldukça etkili bir seçenek ancak çok eski. Dijital bir değer saklama aracı hem daha pratik hem de gelişmelerle daha uyumlu olacak.

Kripto paraların gelişim sürecini piyasanın yükselişine açılan kapının anahtarı olarak gören Chessman kurumsal yatırımcıların önemine dikkati çekiyor. Bu yatırımcı kitlesiyle kriptolar arasındaki son engelin “saklama” konularıyla ilgili olduğunu iddia eden ünlü yatırımcı bu meselenin halen tam anlamıyla çözülmediğine vurgu yapıyor. Bitcoin’in  geçmişte çizdiği tabloları da dikkate alan Chessman piyasanın bu sefer daha hızlı toparlayacağına inandığını belirtiyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.