X


Bitcoin Düştü! Ethereum Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Kripto para piyasası yeni bir düşüş trendinin etkisine girdi. Bitcoin fiyatı kısa bir süre içerisinde sert bir düşüş yaşadı.
07:00
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası yeni bir düşüş trendinin etkisinde. Günlerdir sabit şekilde seyreden piyasa 8 Eylül Cumartesi günü hızlı bir düşüş yaşadı. Bitcoin’in fiyatı piyasada hakim olan satış eğiliminin etkisiyle 6.400 dolar seviyelerinden 6.140 dolara kadar sert bir şekilde geriledi.

Lider kripto para Bitcoin haberin hazırlandığı sıralarda 6.219 dolardan işlem görüyor. BTC’nin bu düşüşün ardından son yirmi dört saatte yaklaşık %4 oranında değer kaybettiğini görüyoruz. Bitcoin’deki düşüşün etkileri altcoin’lerde daha sert şekilde hissediliyor. Çoğu altcoin günü önemli ölçüde kayıplarla sonlandırdı.

Bu düşüş trendi karşısında DASH gibi birkaç altcoin başarılı duruşlar sergiledi. Ancak bazı altcoin’ler son gelişmelerden büyük oranda zarar etti. Altcoin’ler arasındaki en büyük piyasa değerine sahip kripto para Ethereum da önemli oranda zarar edenlerden. ETH fiyatının son zamanlarda oldukça kötü bir performans sergilediği biliniyor. Piyasaya hakim olan son düşüş hareketinin ardından ETH 200 doların altına kadar geriledi. Ethereum haber zamanında alınan verilere göre 197 dolardan işlem görüyor.

Piyasadaki son düşüşe neden olan etmenleri net bir şekilde ortaya koymak oldukça zor. Ancak çoğu uzmana göre piyasaya hakim olan bir önceki düşüş trendi bu son düşüşü de tetiklemiş olabilir. Analistler piyasadaki satış eğiliminin sürmesi halinde Bitcoin fiyatının 6.000 ya da 5.800 dolar seviyelerinde destek bulabileceğini öngörüyor. BTC fiyatının 5.800 doların altına inmesi durumunda kriptoların oldukça uzun sürecek bir ayı trendine gireceğini ifade eden pesimist uzmanlar da bulunuyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar