X


Veteran Piyasa Analistinden Bitcoin’e Olumsuz Not Ve ‘Ayı’ Tahmini

SFG Alternatives’den Larry Shover Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’le ilgili önemli noktalara temas etti ve genellikle olumsuz konuştu.
19:00
8 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

SFG Alternatives baş yatırım sorumlusu Larry Shover Bloomberg’e verdiği röportajda kripto para piyasasının “volatiliteyi seven spekülatörler tarafından domine edilmeye devam ettiğini” savundu.

Bitcoin’deki ani düşüş bir kere daha yorumcuların mikrofonlara davet edilmesine yol açtı. Bu yorumculardan Shover Bitcoin’in emtia veya para biriminden hangisi olduğunu kestirmek zor olduğu için “Bitcoin’de teknik bir aralık belirlemenin zor olduğunu” belirtti ve ekledi:

Şayet BTC bir para birimiyse veya itibari paranın yerine geçen bir şeyse değer saklama aracı olarak çok zayıf bir performans sergiliyor.

Veteran hisse senedi ve türev ürünler yatırımcısı Shover bunun yanı sıra BTC’nin neyle ilişkili olduğunu sorguladı ve BTC’de bir sonraki destek seviyesinin ne olacağını merak eden çok sayıda insanın olduğuna dikkat çekti. 6 bin doların bir sonraki en muhtemel destek seviyesi olabileceğini kaydeden Shover buna rağmen piyasalardaki belirsizlikler yüzünden bunu tahmin etmenin zor olduğunu ekledi.

Shover son olarak şu sözleri sarf etti:

Dijital para sektörünün yasallığa çok ihtiyacı var ve Goldman Sachs’tan gelecek olumlu habere. GS kripto sektöründe olsa dahi aktif olarak işlem yapmıyor. Ancak kitleler kripto para işlemleri yapmaya başlamadan önce yasallık arıyor. Yani dünkü haber [Goldman Sachs’ın kripto işlem masası başlatmayacağını açıklaması] ciddi bir darbeydi.

Öte yandan Goldman Sachs’tan gelen haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Şirketin CFO’su bu iddiayı birinci ağızdan yalanladı.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar