Bitcoin Huobi’de 28.800 Dolara İğne Attı!

Elde edilen son bilgilere göre Bitcoin fiyatı Huobi Global’de 28.800 dolara kadar geriledi. Ancak fiyat hızla normale döndü.
10:55
4 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin Cumartesi gününe kötü bir başlangıç yaptı ve 42.000 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Ancak elde edilen son bilgilere göre Huobi’de BTC fiyatı 28.800 dolara kadar düştü…

Huobi’de Olağandışı Hareket

Wu Blockchain’in paylaştığı bir habere göre, Huobi Global‘deki BTC/USDC işlem çifti, keskin bir düşüşle 28.801 dolara kadar düştü. Böyle bir hamle daha önce farklı borsalarda da görülmüştü. Bitcoin, Huobi’de 28.800 doları gördükten sonra hızlı bir hamle ile piyasa normallerine döndü.

Yazının yayına hazırlandığı sırada diğer borsalarda olduğu Huobi’de de Bitcoin fiyatı 47.000 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

Aslında genel olarak bakıldığında Bitcoin’in düşüşünün arkasında net bir sebep görülmüyor. Ayrıca büyük Bitcoin cüzdanlarının da BTC satışı yapmadığı dikkat çekiyor. Dolayısıyla analistler ve uzman isimler bu durumun borsa faaliyeti olabileceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak analistlere göre eğer Bitcoin buradan yönünü yukarı çevirirse önümüzdeki birkaç hafta oldukça hareketli geçebilir ve yıl sonunda görülmesi beklenen 100.000 dolarlık seviyeler yeniden resme dahil olabilir.

Yine de yatırımcıların haftalık kapanışı bekleyerek kısa vadeli yatırımlarını şekillendirmeleri ve mutlaka risk kontrolü yapmaları faydalı olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar