X


Bitcoin (BTC), Shiba Inu, Solana ve LUNA Fiyat Yorumları!

Kripto para piyasaları güne negatif devam ediyor, kısa vadeli fiyat beklentileri neler?
23:00
3 Aralık 2021

Kripto para piyasaları düne göre %2,6 düşerek 2,566 trilyon dolar seviyesine geriledi. BTC, ETH ve BNB %3 dolaylarında düşüş yaşadı ve günü negatif kapatmaya hazırlanıyor. Bitcoin yeniden 55.000 doların altına sarktı peki 53.000 dibini yeniden görecek miyiz?

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada BTC 55.000 doların altında fiyatlanmaya devam ediyor. Kritik bölgenin kaybedilmesiyle artık 53.000 dolar desteği yeniden gündeme geldi. Fiyat eğer hafta sonunu kana bulamak istiyorsa buradan 53.000 dolara iğne atabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayıların halen güçlü olduğunu ve satış baskısının devam ettiğini görüyoruz. Yaklaşık 11 gün sonra FED’in varlık alımları kararı açıklanacak, beklentiler Powell’ın azalmaya devam edeceği yönünde. Ancak daha radikal kararlar alınırsa bu durum Bitcoin fiyatını daha sert biçimde aşağıya çekebilir. Yeni varyant, düzenleyici baskı ve FED toplantısı yatırımcılara göz açtırmıyor. Son veriler bazı eski cüzdanların da satış yapmaya başladığını gösteriyor. Eğer madenciler ve diğer balinalar da bu kervana katılırsa yeniden derin diplere şahit olabiliriz. RSI aşırı satış bölgesine yakın ve hareketli ortalamalar negatif eğer son birkaç haftadır yaşanan şey bir düzeltme ise boğaların güçlü biçimde harekete geçmesi için doğru zaman yaklaşıyor.

Shiba Inu (SHIB) ve Solana (SOL)

Fiyatı 218 dolara kadar gevşeyen Solana (SOL) %6’nın üzerindeki kaybıyla yoluna devam ediyor. SOL 185 dolar ile 259 dolar arasında oluşturduğu kanalda işlem görmeye devam ediyor. Eğer fiyat 231 doların üzerinde kalıcı olursa boğalar bu sefer güçlü bir 300 dolar testine çıkabilir. Ancak BTC’nin mevcut durumu fiyatı negatif yönde domine ediyor.

Shiba Inu (SHIB) %2 zarar gösteriyor, yazı hazırlandığı sırada 0.0000415 doların üzerinde bulunan fiyat son kazanımlarını kaybetmek üzere. Eğer 0.000035 dolar desteğine tekrar geri dönülürse boğalar eskisi kadar güçlü şekilde bu bölgeyi savunamayabilir. Şimdilik 0.000040 doların kırılmadığı senaryoda yatırımcılar kısa vadeli yükselişler bekleyebilir. Belki de BTC’nin can sıkıcı dönemlerinde yatırımcılar SHIB ile yeniden para kazanmak ister. Daha önce benzer bir durumları yaşamıştık.

Terra (LUNA)

İlk on kripto para arasında yatırımcısının yüzünü güldüren sadece o oldu. Günü %10 kazançla kapatan Terra (LUNA) 70 doların üzerinde bulunuyor. Haftalık bazda kazançlar %70 sınırına daha şimdiden dayandı.

Boğalar ilk 70 dolar testinde ufak bir gevşeklik gösterse fiyat yeniden geri döndü. Eğer ciddi satışlar gelmezse yeni ralli başlayabilir. Kısa vadeli yatırımcıların 68,5 ve 61 dolar bölgelerini yakından izlemesi yararlı olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar