Bitcoin Fiyatı PBOC’nin Yeni Uyarısının Ardından Yine Düşüş Gösterdi

15:53
25 Nisan 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

The People’s Bank of China’nın (PBOC) depozitlerle ilgili bankaları ve exchange şirketlerini tekrar uyarması ile birlikte, Bitcoin’in fiyatı öğle saatlerinde 40 dolar birden düşüş gösterdi. Uyarının içeriğinde, kullanıcıların exchange şirketleri üzerinden Bitcoin’e erişiminin kısıtlanmasının yer aldığı görülüyor.

Haberin yayılmasıyla birlikte Bitcoin, uluslararası borsalarda 430 dolara kadar düştü. Coindesk kaynaklarından alınan bilgiye göre, PBOC yetkilileri kapalı kapılar arkasında bankalar ve exchange şirketleri ile görüşmeleri sürdürüyorlar; fakat henüz net bir uzlaşma sağlanmış değil. Bu gelişmeden PBOC’nin 2013 yılı sonunda Çin’de Bitcoin kullanımını kısıtlama kararıyla ilgili görüşünde kararlı olduğu anlaşılmaktadır.

Ayrıca PBOC’nin bu tutumunun, 10-11 Mayıs’ta Pekin’de düzenlenecek olan Çin Küresel Bitcoin Zirvesi’nden önce, Çinli kullanıcıların çoşkusunu frenleme amacı taşıdığı görüşü bazı çevrelerce ağırlık kazanmaktadır.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI