X


Bitcoin (BTC) Son Zamanların En Kötü Haftasını Geçirdi

BTC'nin hafta boyunca sergilediği performans oldukça kötü bir tablo çizdi.
12:00
26 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası 25 Kasım Pazar günü başka bir düşüş trendinin etkisine daha girdi. Sonuç olarak önemli oranlarda değer kaybeden kriptolar son yılların en kötü performanslı haftasını geçirdi. Piyasa verilerine göre son beş yıl boyunca en büyük oranlı düşüş bu haftada yaşandı.

Haberin hazırlandığı sıralarda alınan coinmarketcap verilerine göre Bitcoin (BTC) 3.737 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para gün içerisinde 3.520 dolara kadar geriledi. Bu düşüş BTC’nin haftalık bazda yaklaşık %36 oranında değer kaybettiğine işaret ediyor. Bitcoin geçtiğimiz haftaya 5.553 dolarlık bir fiyatla başlamıştı.

Bitcoin fiyatında hafta boyunca kaydedilen düşüşün bir benzerine 2013 yılından beridir rastlanmamıştı. Bitcoin 2013 yılı nisan ayının ikinci haftasına 165 dolarla başlamış ve hafta sona erdiğinde 91 dolar üzerinden alınıp satılmıştı. Bu düşüş yaklaşık %44 oranında gerçekleşmişti. Görünüşe bakılırsa Bitcoin’in bu hafta çizdiği tablo, 2013 nisanındaki tablodan sonraki en kötü performansı ifade ediyor.

Habere konu olan iddianın tamamen doğru olabilmesi için BTC’nin günü 3.887 doların altında bir fiyattan bitirmesi gerekiyor. Aksi halde bu hafta yaşanan kayıp bu yılın en iyi ikinci performansı olacak. BTC ocağın son haftasında yaklaşık %30 oranında gerilemişti.

Kripto para piyasası sene boyunca devam eden ayı trendinin ardından 14 Kasım’da büyük bir düşüşün etkisine girmişti. Bu düşüş kademeli bir şekilde halen devam ediyor ve nerede sona ereceği tam bir merak konusu. Uzmanların konu hakkındaki görüşleri ise oldukça çeşitli.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar