X


Kripto Paralarda Çift Haneli Değer Kayıpları Devam Ediyor: Ethereum 100 Doların Altına Düştü

Bitcoin Cash ağındaki çatallanma savaşları, Bitcoin'de kırılmaz denilen 6 bin dolar desteğinin kırılmasına neden olmuştu.
13:00
26 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta boyunca kripto para piyasasında genel itibariyle çift haneli düşüşler yaşandı. Öyle ki kripto paraların piyasa kapitalizasyonu 63 milyar dolar geriledi.

Dünyanın en popüler kripto para birimi Bitcoin, bir hafta içerisinde yaklaşık 2 bin dolar değer kaybetti. Coinmarketcap verilerine göre dün 3.587 dolara kadar gerileyen Bitcoin şu anda 3.860 dolardan işlem görüyor. Kraken ve Coinbase gibi borsalarda ise Bitcoin 3.400 bandını gördü.

Ethereum ise 2,2 milyar dolarlık günlük işlem hacmiyle XRP ve Bitcoin Cash’i geride bırakıyor. Ethereum dün 2017 yılının Mayıs ayından sonra ilk kez çift haneli rakamlara geriledi. Ethereum bundan yaklaşık 10 ay önce ise 1.400 dolarla tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Ciddi satış baskısı sonucunda Ethereum pazar günü 98 dolara kadar geriledi.

2017 yılının Aralık ayında 19.500 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin ise %82,2 değer kaybetti. 2011, 2013 ve 2015 yıllarında yaşanan devasa düzeltme hareketlerinde Bitcoin %85’in üzerinde değer kayıpları yaşamıştı. Bitcoin’in 4 bin doların altına gerilemesi teknik analistlerin de elini rahatlattı.

Kripto para piyasasında bugün yaşanan değer kayıpları, geçmişte de farklı bahaneler altında yaşandı. Hatta Bitcoin 20 bin dolara koşarken ne ETF’ler vardı ne de vadeli işlem sözleşmeleri. Kripto para piyasasının toparlanması için uzun bir konsolidasyon dönemine ihtiyacı olabilir. Ancak McAfee’nin de dediği gibi kış ayından sonra her zaman görkemli bir bahar gelir. Tıpkı geçmişte yaşandığı gibi… Belki de 19 bin dolarda kıyamayıp satmadığınız Bitcoin’leri bugün satıyorsunuz. Ama birilerinin o Bitcoin’leri sizden zarar etmek için satın almadığını da sakın aklınızdan çıkarmayın…

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI