X


Milyarder Yatırımcı Novogratz’tan Kripto Tahmini

Ünlü milyarder Novogratz'a göre kripto paralar önümüzdeki yıl yükselişe geçecek.
11:00
26 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları haftayı bir başka düşüş trendiyle sona erdirdi. Ancak kripto paraları destekleyen bazı tanındık isimler bu düşüşlerden etkilenmeyerek uzun vadeli tahminleriyle yatırımcıya moral veriyor. Topluluğun tanındık isimlerinden Mike Novogratz da bu isimler arasında gösterilebilir.

Dünyaca ünlü finansal kuruluş Goldman Sachs eski çalışanı ve Galaxy Digital adlı kripto para girişiminin kurucusu Mike Novogratz geçmişte kriptolara yönelik yaptığı olumlu fiyat tahminleriyle tanınıyor. Bitcoin’e olan inancını daima koruyan Novogratz 23 Kasım 2018 tarihinde verdiği röportajda piyasanın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü ekonomik haber yayını Financial Times ile yapılan röportajda ünlü yatırımcı olumlu düşüncelerine yer verdi.

Milyarder yatırımcı Novogratz’a göre son zamanlarda önemli ölçüde değer kaybına uğrayan kripto paralar “önümüzdeki yıl” yükselişe geçecek. Ünlü girişimci röportajda sene boyunca süren ayı piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Bu yılın Galaxy Digital için oldukça zorlu olduğunu ifade eden Novogratz piyasaya ayı trendi hakimken işletme başlatmanın zorluğuna dikkat çekiyor. Ayrıca iş adamına göre Galaxy Dijital kripto paraların Goldman Sachs’ı haline gelmeyi planlıyor.

Röportajında kripto para piyasasının geleceğine yönelik açıklamalarda bulunan Mike Novogratz finansal kuruluşlara değiniyor. Novogratz’a göre bu kuruluşlar önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde kripto para fonlarına yatırım yapmak yerine doğrudan kripto paralara yatırım yapmaya başlayacak. Bu gelişme de piyasanın geleceği için oldukça önemli bir kilometre taşı haline gelecek ve fiyatlar yeniden yükselişe geçecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar