X


Bitcoin (BTC) Fiyatı, 2017’den Beri Görülmeyen Kritik Noktaya Ulaştı

BTC fiyatı için geri dönüş süreci başladı!
11:23
11 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.300 dolara kadar yükseldikten sonra gelen sert düşüş ve kötü haberler ile 30.000 dolar seviyesine kadar çekildi. Bu düşüş büyük bir paniği de beraberinde getirirken aslında 2017 yılından beri görülmeyen olumlu bir noktaya da gelindiği ortaya çıktı.

Bitcoin Fiyatı Dip Yaptı

Decentrader’in kurucu ortağı Philip Swift tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, Bitcoin fiyatı gerçekten de geri dönüş noktasına ulaşmış olabilir. Ünlü kripto para analisti PlanB tarafından Bitcoin’e uyarlanan stok-akış modelinin dip noktasına ulaşıldığını ve bunun 2017’deki ralliden sonra ilk defa görüldüğünü belirten analist, yükseliş beklentisi içerisine girdi.

Swift, S2F modelinde bir çizginin yani bu n oktada fiyatın beklentinin bu kadar altında kalmasının uzun süredir görülmediğini belirterek, söz konusu gelişmenin en son 2017 yılında tecrübe edildiğini hatırlattı. Uyumsuzluk oskilatör indikatörünün şu an dip noktayı gördüğünü ifade eden Swift, Bitcoin fiyatının daha önce bu sinyal geldiğinde sert bir yükseliş yaşamış olduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

PlanB’nin Modeli Bitcoin İçin Kusursuz İlerliyor

S2F modeli, PlanB tarafından geliştirildi ve modelin Bitcoin için neredeyse kusursuz bir şekilde ilerlediği biliniyor. Fiyatın uzun süre boyunca rekor noktalarda gezmesinden sonra dip yapması ise PlanB’nin modelinde zaten yer almaktaydı. Swift ise daha önce 2107 yılında yaşanan benzer durumun, ciddi bir yükseliş ile sonuçlandığını hatırlatarak şimdi de benzer bir durumun yaşanabileceğini vurguladı.

Ünlü analist PlanB ise kısa süre önce yaptığı açıklamasında bu yılın Bitcoin boğa döneminin 2013 ve 2017 yıllarından çok daha dayanıklı ve uzun süreli olacağını vurgulamıştı. Mayıs ayında yaşanan düşüşü dip olarak gören analist, buradan yeni bir yükseliş beklentisi içerisine girdi ve teknik göstergeler de tam olarak buna işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı İçin 100.000 Dolar Geçerli

PlanB’nin tahminlerine ve planına göre ise Bitcoin fiyatı için 100.000 dolar seviyesi hala mümkün. Ünlü analist, 100.000 dolar sonrasında ise 2024 yılına kadar 288.000 dolar seviyesinin görülebileceğini düşünüyor. 288.000 dolar tahminine katılanlar arasında ise Bitcoin Kahini olarak bilinen Peter Brandt da yer alıyor. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 40.000 doların altından işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar