X


Reddit Kurucu Ortağı Yine Şaşırtmadı: “Çok Fazla Ethereum (ETH) Yatırımım Var”

Ohanian, Ethereum'a güveniyor.
09:21
11 Haziran 2021

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Reddit’in kurucusu ünlü girişimci Alexis Ohanian, yine kripto para sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ethereum’a Ünlü Akını Devam Ediyor

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Ohanian, kripto para sektörünü, “meme” kültürünü ve diğer yatırımlarını ele aldı. Ohanian daha önce yaptığı açıklamalarına bir yenisini ekleyerek Ethereum (ETH) yatırımcısı olduğunu doğruladı. Kripto para sektöründeki en büyük yatırımının ETH olduğunu koyan ünlü isim, Ethereum ağında “ilginç şeylerin” yaşandığını ifade etti.

Ethereum ağında “kazanın kaynadığını” ve bir şeylerin geliştirilmekte olduğunu vurgulayan Ohanian, Ethereum’un kanıtlayacak çok şeyi olduğunu da not düştü. Şu an için Ethereum’un tarafında olduğunu netleştiren ünlü kurucu, birçok uygulamanın, kripto para tabanlı koleksiyon ürününün ve NFT’lerin Ethereum ağı tabanlı olmasının da bunda etkili olduğunu ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yatırımının Büyük Kısmı ETH’de

Ethereum ağı tabanı diğer dApp’lerin de ekosistemin önemli parçaları olduğunu belirten Ohanian, DeFi yatırım platformları, merkezsiz borsalar ve alım satım oyunlarının bunlar arasında yer aldığını vurguladı. Ohanian genel olarak Ethereum ekosistemine güvendiğinin sinyallerini verdi ve yatırımının büyük bir kısmının da ETH’de olduğunu açıkladı. Tam olarak ne kadar ETH’ye sahip olduğunu açıklamayan ünlü ismin, BTC’den çok ETH yatırımı yapması ise son dönemde yaşanan değişimin bir sonucu olabilir.

Reddit kendi kripto para birimini piyasaya sürdüğünde de bunu Ethereum ağı tabanlı olarak gerçekleştirdi. Buna ek olarak Ohanian’ın girişim sermayesi şirketi olan Initialized Capital kısa süre önce Ethereum ağı tabanlı popüler kart oyunu SkyWeaver’a yatırım yapmıştı. Blockchain ağı tabanlı bu oyunun, dünyaca ünlü kart oyunu Magic: The Gathering ve Hearthstone’un  rakibi olduğu biliniyor.

Ethereum Tahmininde Yanılmadı

Ethereum fiyatının 1.500 dolar seviyesinin üzerine çıkacağı tahminini Mayıs 2018’de yapan Ohanian, o yıl başarılı olamasa da 2021 yılında 4.300 dolar seviyesine kadar çıkan ETH fiyatı sayesinde ciddi bir kazanç elde etmiş olabilir. Reddit şu an Ethereum için büyük bir zemin hazırlıyor ve projelerin önemli bir kısmının Reddit üzerinde sayfası olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar