X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP): Kripto Para Piyasası Ne Durumda?

Kripto para birimleri piyasasındaki kırmızı tablo devam ederken BTC, ETH ve XRP’de düşüşlerin bir miktar hız kestiği görülüyor.
08:25
22 Eylül 2021

Art arda 42.000 doların üzerinde geçen 46 günün ardından lider kripto para birimi 21 Eylül’de 39.570 dolara kadar geriledi. Bitcoin fiyatı 6 Ağustos’tan bu yana bir yükseliş ivmesi yakalamaya çalışıyor ancak görünüşe göre 42.000 doların altına sarkan fiyat ile bu kazançların büyük çoğunluğu silindi. Öte yandan BTC’deki düşüşün etkisi altcoin’ler üzerinde de net bir şekilde görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Güç Mü Kaybediyor?

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 42.000 doların hemen üzerinde işlem gören Bitcoin, bu önemli noktayı yeniden destek seviyesine çevirmek için çaba harcıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

7 Eylül’de 52.900 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatının sonrasında düşüşe geçmesi ilk olarak bir düzeltmeye bağlansa da sonrasında üç önemli etken oluştu: Evergrande olayı, FED toplantısı ve SEC Başkanının açıklamaları.

Şu an için SEC başkanından beklendiği gibi bir felaket açıklamasının gelmediği ve Evegrande olayının ilk heyecanının yatıştığı görülüyor. Eğer FED toplantısından da kriptolar aleyhine kararlar çıkmazsa Bitcoin ve altcoin’lerde toparlanmalar başlayabilir.

Ethereum ve Ripple

Piyasanın en popüler kripto paralarından olan ETH ve XRP de düşüşten paylarına düşeni aldılar. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum son 24 saat içinde %3,42 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.855 dolar bandında işlem görüyor.

Bunun yanında yazının hazırlandığı sırada 0,91 dolardan işlem gören XRP’nin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %1 değer kaybettiği ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar