X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Bitcoin, Ethereum ve Ripple'da son durum ne?
11:10
26 Eylül 2021
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Kripto para piyasası Çin’de yaşanan son gelişmelerin ardından büyük kayıplar yaşadı. Kripto para birimleri ara ara yukarı yönde artışlar başlatsa da henüz eski seviyelerinin çok altında işlem görüyorlar. Gelin bu içeriğimizde Bitcoin, Ethereum ve Ripple‘daki son duruma bakalım.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Piyasa sıralamasında lider konumda bulunan Bitcoin, geçtiğimiz hafta 48.000 dolar seviyelerinde işlem görürken Çin’de yaşanan son gelişmeler BTC fiyatında büyük kayıpların yaşanmasına sebebiyet verdi.

Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin, ilk olarak Evergrande krizi ile büyük sarsıntı yaşadı. BTC yaşanan krizin ardından yönünü aşağıya çevirdi ve sert bir düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu kriz Bitcoin’in 40.000 doların altına gerilemesine neden oldu. Hafta içerisinde yönünü yukarıya çeviren Bitcoin yeniden 40.000 doların üzerine yükselmeyi başardı. Ancak bu kez de Çin’in kripto yasağı büyük bir çöküşü tetikledi. Bitcoin son düşüşle birlikte 44.000 dolar bandından 41.000 dolar seviyesinde kadar geri çekildi.

Lider kripto para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %1.12’lik düşüşle 41.860 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) Son Durum

Bitcoin ile benzer fiyat hareketleri sergileyen popüler altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşle birlikte 3.000 dolar seviyesinin altına gerileyerek 2.709 dolara dokunmuştu.

Daha sonra yönünü yukarıya çeviren ETH yeni bir yükseliş trendi başlattı ancak bu çok uzun sürmedi. Çin’den gelen son açıklama Ethereum fiyatını yeniden aşağıya çekti.

Hafta içerisinde 3.000 doların üzerine yükselen Ethereum Çin’in etkisiyle yeniden bu seviyenin altına geriledi.

Lider altcoin CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.67’lik bir düşüş yaşadı ve içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 2.759 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ayrıca piyasa değeri bakımından en büyük 6. kripto para birimi olan Ripple (XRP) fiyatı da düşmeye devam ediyor. Popüler altcoin XRP, dün akşam saatlerinde 0.92 dolar seviyesinden yeni bir artış trendi başlattı ancak fiyat daha sonra yeniden düşüşe geçti.

İçeriğin hazırlandığı sırada XRP son 24 saatte 4.44’lük düşüşle 0.90 dolar bandında hareket ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar