X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ekim ayının başlarında yeni bir yükseliş ivmesi kazanan Bitcoin, yukarı yönlü fiyat hareketlerine Kasım ayında da devam etti. Kripto para piyasasında yeni hafta, çoğu kripto para biriminin kaydettiği değer artışları ile başladı.
20:56
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bazı kripto varlıklar düşük oranlarda değer kayıpları kaydetse de, genel olarak kripto para piyasası haftaya yukarı yönlü fiyat hareketleri ile başladı. Son 24 saati içerisinde en çok fiyat artışı kaydeden kripto para birimi ise, Bitcoin oldu.

Bitcoin’deki Yükseliş İvmesi

Son bir haftadır, 60.000 dolar seviyesindeki destek bölgesinin defalarca test edilmesinin ardından Bitcoin, konsolidasyondan çıkarak 8 Kasım 2021’in ilk saatleri ile birlikte yukarı önlü fiyat hareketleri kaydetti ve tekrardan 65.000-66.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Bir süredir 58.000 dolar ile 64.000 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olan Bitcoin, 64.000 dolar seviyelerindeki direncini kırmayı başararak ATH seviyesine oldukça yaklaştı. Sosyal medyada çeşitli paylaşımlar yapan çok sayıda kripto para analisti, lider kripto para biriminin yeni bir ATH ile sonuçlanması muhtemel yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam edeceği yönündeki beklentilerini ifade etti.

Ethereum’dan Yeni ATH

1 hafta içerisinde 4.200 dolar fiyat seviyelerinden 4.700 dolar fiyat seviyelerine yükselen Ethereum, bugün itibariyle yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini (ETH ATH: 4.790 USD – CoinMarketCap) kaydetti. Ethereum, hafta içerisinde volatil fiyat hareketleri kaydederek 4.300 dolar fiyat seviyelerine gerilese de, kısa sürede toparlanmayı başardı ve yukarı yönlü fiyat hareketlerine devam etti. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum, bir dizi başarılı güncellemeler ile birlikte gelen yeni yakım mekanizmasıyla, arzının azalmasına bağlı olarak daha deflasyonist bir yapıya kavuştu ve bu durum ETH’nin yüksek fiyat performansı sergilemesinde kritik bir rol oynadı.

XRP’deki Güncel Durum

Hafta içerisinde 1,10 dolar bölgesindeki destek seviyesinin test edilmesinin ardından XRP, son 1 ayın en yüksek fiyat seviyesi olan 1,29 dolar seviyelerine yükseldi. XRP, kaydettiği 1,29 dolar fiyat seviyelerinin ardından ufak bir düzeltme hareketi yaparak 1,26 dolar fiyat seviyelerine gerilese de, Kasım ayının başından bu yana gerçekleştirdiği değer artışlarını büyük ölçüde korumayı başardı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar