X


Ripple (XRP) İçin Şaşırtıcı Fiyat Tahmini! Armstrong 5 Neden Sayıyor ve Kendinden Emin!

Fiyatın hızla katlanacağını düşünen analist 5 önemli gerekçe saydı!
19:50
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen Ben Armstrong, Ripple (XRP) için iddialı bir tahminde bulundu. Analiste göre fiyatın çok hızlı biçimde tatmin edici yükselişler yapması gerekiyor. Üstelik bunu destekleyen 5 nedene de sahip! Peki tanınmış analistin iddialı tahminini destekleyen 5 neden ne?

Ripple (XRP)

Yazı hazırlandığı sırada Ripple (XRP) 1,25 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Kritik 1,16 bölgesinden uzaklaşan fiyat nihayet yükseliş hareketine başladı. Eğer aynı şekilde 1,4 dolar seviyelerini yıkabilirse, Nisan ayında gördüğü 1,89 zirvesini hedefleyecek. Dört saatlik grafikte tüm hareketli ortalamalar yükseliş ihtimalini destekliyor.

RSI halen aşırı alım bölgesine girmedi fakat yükselişi de dikkat çekiyor. Eğer alıcılar mevcut baskıyı devam ettirebilirse 70 seviyesinin üzerine çıkabilir. MACD yeniden pozitif ve satış baskısının zayıflığını teyit ediyor. Yukarı yönlü hedefler sırasıyla 1.29, 1.37 ve 1,55 olacak. Olası geri çekilmede 1,17-1,13 dolar aralığı kritik öneme sahip olacak.

Ripple (XRP) Yükselişi İçin 5 Neden

Ben Armstrong fiyatın 10 dolara yaklaşacağını düşünüyor. Bunun için de belirttiği hedefi destekleyen 5 neden sayıyor. Peki XRP böylesi büyük bir boğa koşusuna hazır mı? Bunu ve Ben Armstrong’un haklılığını elbette zaman gösterecek. Ancak onun gerekçelerini incelemek faydalı olabilir.

Dünya Çapındaki Kabul

Armstrong’a göre, Ripple, ABD’deki yasal engellerle uğraşırken uluslararası ortaklarla anlaşmalar yapmakla meşgul. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca piyasa, Ripple’ın sınır ötesi işlemleri iyileştirmek için Ripple’ın isteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini kullanmayı planlayan denizaşırı bankalarla çok sayıda anlaşma imzaladığını gördü.

ODL ile bankalar, uluslararası ödemelerin hızını ve verimliliğini radikal bir şekilde artırmak için XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanabilirler”.

Ripple bu yönüyle geleneksel finans sistemine büyük bir fırsat sunuyor. Yeterli teknik kapasitesi olmayan ve uzman desteği bekleyen kurumlar Ripple Labs aracılığıyla bu dönüşüme ayak uydurabiliyor.

CryptoSpend

CryptoSpend adlı Visa destekli bir proje bulunuyor. Kripto ödemelerini kolaylaştıran bu üründe XRP’nin de yerini alacağını söyleyen analist, daha fazla insanın XRP ile işlem yapmasını umuyor. Elbette bu durum XRP fiyatını 10 dolar hedefi için destekleyebilir.

İşlem Gücü

Ripple, bu yılın 3. çeyreğinde XRP Ledger‘da 88,8 milyon işlem olduğunu gösteren üç aylık XRP Piyasaları Raporunu yayınladı. Yaklaşık 70 milyar dolar çapındaki bu işlemler onun artık güçlü olduğunu teyit ediyor.

Flare Network

Uzun süredir beklenen airdrop artık son aşamaya geldi. Armstrong en azından böyle söylüyor. Songbird ağının yerel tokeni SGB, geçtiğimiz yıl Flare anlık görüntüsünü alan XRP sahiplerine gönderilecek.

Ripple Davası Bitecek

XRP için şüphesiz en büyük fiyat katalizörü SEC davası olacak. Bu davanın sonuçlanması uzun süredir bekleniyor. Artık davanın sonuçlanacağını düşünen analist büyük borsalardaki listelemenin yeniden fiyatı yukarı çekeceğini düşünüyor. Ancak davanın bitiş tarihiyle alakalı henüz bir netlik yok. Birçok uzman erken 2022’nin ikinci çeyreğinde sürecin tamamlanacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar