X


NFT Pazaryeri OpenSea’nin Toplam İşlem Hacmi, 10 Milyar Doları Aştı!

NFT'lerin popülaritesinin artması ile birlikte NFT platformlarının işlem hacimleri, yüksek oranlarda artış gösterdi.
19:31
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT (non-fungible token) Pazaryeri OpenSea, 1 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştıktan yalnızca 3 ay sonra, 8 Kasım 2021 itibariyle resmi olarak toplamda 10 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı.

Platformdaki Toplam NFT Satışları, 10 Milyar Dolara Ulaştı

Ethereum blok zincirinde kurulan NFT platformu OpenSea’nin ticaret hacmi, NFT’lerin son 1 yıl içerisinde oldukça popüler bir hale gelmesi ile birlikte, yüksek artışlar gösterdi. Aynı zamanda kripto para piyasasının en büyük NFT Pazaryeri olan OpenSea’de, faaliyete girilen tarihten bu yana toplamda 10 milyar dolarlık NFT satışı gerçekleşti. Platformun toplam işlem hacmi, Ağustos ayında yalnızca 1 milyar dolardı.

OpenSea, Mevcut İşlem Hacmi İle Açık Ara Lider NFT Platformu Konumunda

OpenSea, Ethereum tabanlı Rarible da dahil olmak üzere diğer NFT Pazaryerlerine kıyasla, işlem hacmi bakımından çok ileridedir. Rarible ve SuperRare NFT Pazaryerleri de sırayla 263 milyon dolar ve 177 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahiptir. Bununla birlikte Rarible ve SuperRare’de satış başına düşen ücret de, OpenSea’den çok daha fazladır. Güncel durumda, OpenSea platformunda 635.698 ve Rarible platformunda da 83.810 kişi işlem yapmaktadır.

NFT’lerin Artan Popülaritesi

NFT’lerin 2021 yılındaki artan popülaritesi ile birlikte, çok sayıda sanatçı kendi NFT’lerini üretmeye başladı ve yüksek miktarlarda satışlar gerçekleştirdi. Global ölçekte tanınan sanatçaların bu piyasa adım atmasıyla beraber de, NFT’lerin halihazırda artan popülaritesi, iyice ivme kazandı. Bunun bir sonucu olarak NFT platformları, her geçen gün rekor üstüne rekor kaydetmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar