Kripto Para Piyasasındaki Volatil Fiyat Hareketleri İle Beraber, Son 24 Saat İçerisinde 240 Milyon Dolar Likide Oldu!

Kripto para piyasasında kaydedilen volatil fiyat hareketleri, son 24 saat içerisinde 240 milyon dolarlık short ve long pozisyonun likide olması ile sonuçlandı. Likide olan pozisyonların %70'inden fazlası, short pozisyon oldu.
18:37
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

8 Kasım 2021’nin erken saatlerinde ivme kazanan yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte çoğu kripto para birimi, yüksek değer artışları kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine önemli ölçüde yaklaşırken, piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum ise yeni bir ATH kaydetti.

Kasım Ayındaki Yüksek Fiyat Performansları

Ekim ayının başından bu yana kayda değer bir yükseliş ivmesi kazanan kripto varlık piyasası, Kasım ayına da yüksek fiyat performansları ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, yakın bir zaman içerisinde yeni bir ATH seviyesi kaydetti ve piyasadaki çoğu altcoinin yükselişini tetikledi. Böylece kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de günden güne artış gösterdi. Bunun bir sonucu olarak Bitcoin, bugün (8 Kasım 2021) 1,23 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşarak Tesla’yı geride bıraktı ve global ölçekte 8. en büyük kripto varlık oldu.

240 Milyon Dolarlık Likidasyon

8 Kasım 2021’nin erken saatlerinde kaydedilen yüksek oranlı değer artışları ile birlikte son 24 saat içerisinde, toplamda 240 milyon dolarlık short ve long pozisyon likide oldu. Kaydedilen likidasyonun %70’inden fazlası (172 milyon dolar) short pozisyondu. Toplamda 46.000’den fazla trader’ın, short pozisyonlarındaki varlıkları likide oldu. En büyük ölçekli likidasyon ise, OKEx borsasında gerçekleşti. Short pozisyon açan bir trader, çok kısa bir süre içerisinde 6,57 milyon dolarını kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI