Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi!

Bitcoin ve Ethereum'un yeni ATH'lar kaydetmesi ile birlikte, piyasa yükselişe geçti. Yüksek oranda fiyat artışları kaydeden birtakım kripto varlıklara karşın bazı altcoinler de, bir miktar değer kaybetti.
20:33
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

9 Kasım 2021’in erken saatlerinde gelen Bitcoin ATH’ı, kripto para piyasasını yeniden hareketlendirdi. Lider kripto para biriminin yeni zirve kaydetmesinin hemen ardından, Ethereum da yükselişe uyum sağladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İçerik Rehberi

BTC/USD

Ekim ayında yüksek bir fiyat performansı sergileyen Bitcoin, yukarı yönlü fiyat hareketlerine Kasım ayı başlarında da devam etti. Bitcoin, son 24 saat içerisinde 66.000 dolar fiyat seviyelerinden bir yükseliş hareketi başlattı ve 68.500 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yeni bir ATH kaydetti. Kaydettiği ATH’ın kısa bir süre sonrasında Bitcoin, ufak bir düzeltme hareketi yaparak bir miktar geri çekildi ve tekrardan 66.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Sosyal medya platformlarında birçok kripto para analisti, lider kripto para biriminin, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 70.000 dolar fiyat seviyelerini aşmaya oldukça yakın olduğunu ve bu seviyenin aşılmasının da daha yüksek oranlardaki değer artışlarını tetikleyebileceğini iddia etti.

BNB/USD

Son 24 saat içerisinde BNB’de, alım hacmi bir miktar azaldı ve kripto varlık bir miktar değer kaybetti. Gün içerisinde volatilitesi yüksek fiyat hareketleri kaydeden Binance Coin, gün içerisinde yukarı yönlü fiyat hareketleri gerçekleştirerek 656 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak BNB, gerçekleştirdiği bu değer artışını koruyamadı ve bir miktar gerileyerek 637 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

LTC/USD

Kripto para piyasasının ilk kripto varlıklarından biri olan Litecoin, yukarı yönlü bir yükseliş ivmesi kazanarak, kısa bir süre içerisinde yaklaşık %20’lik bir değer artışı kaydetti. LTC, son 24 saat içerisinde 225 dolar fiyat seviyelerinden 264 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. LTC, son 24 saat içerisindeki yükselişinin aksine, son dönemlerinde birçok yeni projeye nazaran düşük bir fiyat performansı gösterdi ve ATH (LTC ATH: 410,26 USD – CoinGecko) seviyesinden bir hayli uzakta kaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar