X

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı Artarken Haftalık Mum Sinyali Verdi

Bitcoin en büyük haftalık yeşil mumunu oluşturdu.
11:01
21 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20.000 dolar seviyesinin altında yaşadığı zorluğu, 20.000 doların üzerine çıktıktan sonra geride bıraktı. BTC/USD işlem çifti 20.000 doların üzerine çıkar çıkmaz 22.000 dolara yükseldi ve yükselişin devamının geleceği de tam olarak buradan anlaşıldı. Bir haftada %22,49 yükseliş elde eden lider kripto para birimi, son 7 günlük sürede ise 4.318 dolarlık artış yaşadı.

Bitcoin İçin Dönüm Noktası: 16 Aralık

Özellikle 16 Aralık, tarihe lider kripto para biriminin 20.000 doların üzerine çıktığı gün olarak geçti. Neredeyse bütün ana akım medya kaynaklarında kendine yer bulan BTC’nin 20.000 doları kırdıktan sonra yükseleceğinin bir sinyali de aslında burada verilmişti. 20 Aralık tarihi ise Bitcoin’in 24.298 dolara kadar yükseldiği gün oldu.

Kripto para veri hizmeti sağlayıcısı Santiment ise elinde 1.000’den fazla BTC tutan balinaların cüzdan adreslerinin yükselmeye devam etttiğini belirtti. Bu da balinaların bu fiyata rağmen hala BTC topladıklarını ve BTC’nin geleceğine olan inancın hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu gösteriyor.btu

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Milyonerleri Artıyor

Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre ise Bitcoin milyonerlerinin sayısı 17 Aralık tarihi itibarıyla %150 arttı. Bunun temel sebebi ilk dönemlerde madencilik yapıp ellerindeki BTC’leri tutan Bitcoin madencileri olarak gösteriliyor. Küçük çaplı yatırımcıların ise 22.000 dolar ile 24.000 dolar arasından kar satışı yaptıkları belirtilmekte.

Bitcoin, aslında bu haftaki yükselişi ile tarihe geçecek bir yeşil muma imza attı. Kurumsal yatırımcılar için haftalık ve aylık mumların çok önemli olduğu biliniyor ve BTC son günde 4.000 dolarlık bir genel yükseliş ile en büyük haftalık yeşil mumlardan birisini oluşturdu.

ABD, Teşvik Paketini Onayladı

Bitcoin’in yükselişinin ve tarihe geçecek bir yeşil mum oluşturmasının arkasında ise birden fazla sebep olduğu söylenebilir. ABD Kongresi sonunda uzun süredir konuşulan teşvik paketi konusunda anlaşmaya vardı ve 900 milyar dolarlık bir yardım için düğmeye basıldı.

Bitcoin yatırımcıları ise ABD tarafından basılıp piyasaya sürülecek 900 milyar dolarlık yeni teşvik paketinin hem BTC hem de bunun gibi sınırlı arza sahip varlıklara yükseliş getireceğini düşünmekte. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya da ABD vatandaşlarıan bu paket sayesinde gönderilecek olan 600 dolarlık ödemelerle dalga geçerek bunun vatandaşlar için hiçbir işe yaramayacağını ifade etti.

Daha önceki 1.200 dolarlık teşvik ödemeleri ise BTC’nin yükselmesini sağlamış ve BTC o tarihten beri %257 artmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar