X

Viacoin Coin Nedir?

Viacoin, madencilik odaklı bir kripto para birimidir.
12:35
21 Aralık 2020

Viacoin (VIA), özel madencilik algoritmasını kullanan bir kripto para projesidir. Scafft madencilik altyapısını kullanan özel algoritma sayesinde VIA madenciliğinin diğer kripto para projelerine kıyasla daha avantajlı olduğu görülüyor. Madencilerin aynı donanım ile çok daha hızlı madencilik yapabildiği ve buna ek olarak işlem hızı konusunda da Bitcoin’in yaklaşık 30 katı daha hızlı olduğu görülüyor.

Viacoin (VIA) Nedir?

Viacoin, madencilik odaklı bu kripto para projesi ile ağının kendi kripto para birimidir. İnsanların özellikle küçük miktardaki ödemelerini yapabilmesi için tasarlanan VIA, neredeyse yok denecek kadar az işlem ücreti alıyor ve bu yönüyle günlük alım satım işlemlerinde kullanılabiliyor.

Ölçeklenebilirlik çözümleri ile adından söz ettiren VIA, her şeyin ve herkesin dijital sektöre yöneldiği şu günlerde aranan çözüm olabilir. Bitcoin hala lider kripto para birimi olsa da ortalama bir işlem ücretinin 11 dolara kadar çıkması bunu günlük işlemlerde kullanmayı imkansız kılıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

VIA Coin Yoruma

VIA Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 661. kripto para birimi olarak görülüyor. 7 milyon doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip olan VIA, son 24 saat içerisinde 59 BTC değerinde işlem hacmi elde etmiş. Bu da projenin hala aktif olduğunu göstermekte.

Viacoin Coin Nasıl Alınır?

VIA Coin almak için ne yapmak gerekiyor?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor.  Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • VIA Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna VIA yazın ve altta açılan VIA/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “VIA AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek VIA Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar