X

Binance CEO’su Açıkladı: Tesla, Bitcoin (BTC) mi Alacak?

Binance CEO'suna göre Elon Musk yakında Bitcoin alacak.
15:51
21 Aralık 2020

Teknoloji sektörünün “asi” ismi Elon Musk, 20 Aralık 2020 tarihinde yine kripto para sektörünü birbirine kattı. Bitcoin yatırımı yapmadığını net bir şekilde daha önceki açıklamaları ile belirtmiş olan Elon, dünkü açıklamaları ile ise Bitcoin alabileceğine dair sinyaller verdi.

Elon Musk Kripto Para Sektörünü Karıştırdı

Elon Musk, dün yaptığı açıklamalarda ilk olarak Bitcoin’e değinse de devamında altcoin Dogecoin’i övdü. Profiline “Dogecoin’in eski CEO’su” ifadesini sabitleyen Musk, söz konusu kripto para biriminin fiyatının da kayda değer şekilde artmasını sağladı. Ancak Bitcoin hakkında attığı “Bitcoin benim güvenli sözcüğüm” ifadesi, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un dikkatini çekti.

Son dönemde yüklü miktarda BTC alan ve sadece yaptığı net yatırımın değeri 1 milyar doların üzerine çıkan Saylor, Elon Musk’a net bir şekilde Bitcoin yatırımı yapma çağrısında bulundu. MicroStrategy CEO’su, Elon Musk’a yönettiği Tesla’nın likit rezervlerinin veya hisselerinin bir kısmını BTC yatırımı yapmak için kullanması gerektiğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Musk: Yüklü Bitcoin Alımı Mümkün mü?

Musk ise “böyle bir şey mümkün mü?” sorusu ile aslında durumun farkında olmadığını vurguladı. Elon Musk’ın yüklü Bitcoin alımı hakkında sorduğu bu soru, aslında böyle bir şey yapma ihtimali olduğunu gösteriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise iddialı bir açıklamada bulundu ve Saylor’ın tezine katkı sağladı. Changpeng Zhao, Elon Musk’ın eninde sonunda kripto para yatırımı yapacağını belirtti.

CZ İddialı: Musk, Bitcoin Alacak

“Tesla ve Elon Musk kripto para yatırımı yapacak ve bu artık an meselesi” ifadesini kullanan CZ, bunun üstüne imza atmaktan mutluluk duyacağı tahminlerinden birisi olduğunu belirtti.

Changpeng Zhao’ya göre Elon Musk ve Tesla’nın kripto para yatırımı yapması konusunda sorulması gereken asıl sorunun ise yatırımcıların Tesla’dan önce mi yoksa sonra mı bunu yapacağına karar vermeleri olduğunu belirtti.

2020 yılı Bitcoin ve kripto paralar için tam anlamıyla dönüm noktası oldu. Bitcoin ile kripto para birimlerinin kurumsal kabule ulaşması beklenen bir gelişme olsa da kimse 2020 yılında böyle bir artış öngörmüyordu.

Bitcoin fiyatının yaşadığı bu muazzam yükseliş ise Elon Musk ve daha nice önemli ismi sektöre çekebilir. Changpeng Zhao’nun bu kadar iddialı olması ise yatırımcıları heyecanlandıran bir başka gelişme oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar