X


Popüler Analistten Büyük Tahmin: Bitcoin (BTC) En Az 10 Kat Daha Artacak!

Willy Woo’nun BTC fiyat tahmini dudak uçuklattı.
10:23
21 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta yeni rekor seviyeler imza attı ve fiyatını 24.200 dolara kadar yükseltti. Altcoin’ler de lider kripto para biriminin yükselişinden paylarına düşeni aldı ve çoğu coin’de yükseliş grafikleri görüldü.

Bitcoin’in sergilediği göz kamaştırıcı performans analistlerin de BTC’den beklentilerini arttırdı. Çoğu analist Bitcoin’de yükseliş alanının henüz bitmediğini ve daha yüksek seviyelerin görüleceğini düşünüyor.

BTC’de İlk Hedef: 100.000 Dolar

Piyasanın popüler on-chain analistlerinden Willy Woo Bitcoin’in yedi haneli rakamlara doğru hareket ettiğini dile getirdi ve bu rakamın mevut boğa döngüsü dahilinde mümkün olduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

What Bitcoin Did podcast’inin yeni bölümünde Bitcoin’in fiyatı ile ilgili beklentilerini paylaşan Woo, mevcut boğa döngüsü içindeki fiyat tahminlerini paylaştı. Woo yaptığı açıklamalarda, çok dik bir harekete ihtiyaç olsa da Bitcoin’in fiyatının 1 milyon dolara ulaşmasının ihtimaller dahilinde olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Woo 100.000 dolarlık BTC fiyatının artık çok muhafazakar olduğunu ifade etti ve 200.000 doların bile aslında mütevazi kaldığını dile getirdi. 300.000 dolar ile 1 milyon dolar arasındaki farkın çok büyük olmadığını ifade eden Woo, “İster inanın ister inanmayın” sözlerini kullandı.

“Marsa ve Aya Gitmek Gibi”

Woo bu fiyat beklentisi için ilginç bir örnek de verdi. Bu yüksek fiyat beklentilerinin Marsa ve Aya gitmek ile benzer olduğunu ifade eden analist, “Bana sadece Ay ve Mars metaforlarını hatırlatıyor. Aya gidecekseniz, Aya gitmeniz için gereken enerji miktarı, Mars’a gitmekten sadece biraz fazladır. Bu listelerde biraz böyle.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yapılan röportaj sırasında Woo, Bitcoin’in bu döngü içinde hedeflerine ulaşmadan önce aşması gereken önemli bir direnç seviyesi olduğunu dile getirdi. Wo2ya göre BTC 50.000 dolarlık sınırı geçtikten sonra altının piyasa değerine doğru harekete geçecek ve 50.000 dolardan sonra 7 haneli rakamlar bile mümkün hale gelecek.

50.000-55.000 Doların Önemi

Woo yaptığı açıklamalarda 50.000 dolar ile 55.000 dolar arasındaki seviyenin çok önemli olduğunu b seviyenin aşılmasının ardından Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon dolara kadar çıkacağını dile getirdi.

Woo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, 1 trilyon dolarlık piyasa hacminin bir kez kırılmasının çok büyük bir haber olacağını ve Bitcoin’in bu seviyeden sonra tüm büyük varlıkların piyasa değerini emmeye başlayacağını ifade ediyor.

Woo’nun fiyat beklentileri şu an için ütopik görünüyor. Çünkü lider kripto para birimi şu an için 24.000 doların üzerini görmüş olsa da Woo’nun hedeflediği fiyatlar için 10 kat artış sergilemesi gerekiyor. Ancak bundan 10 yıl önce de 24.000 dolarlık fiyat hedefinin ütopik olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar