X


Bitcoin (BTC) Balinaları Son Derece Meşgul! Güncel Veriler Rekor Diyor!

Bitcoin (BTC) balinaları yeni bir harekete hazırlanıyor olabilir.
22:35
28 Eylül 2021

Yüksek miktarda kripto varlıkları olan cüzdanlar balina olarak isimlendiriliyor. Son verilere bakılırsa Bitcoin (BTC) balinaları oldukça meşgul, son haftalarda daha öncekilere benzemeyen şekilde transferler yapılıyor. Üstelik güncel verilere göre bu transferler Bitcoin’in 60.000 dolar olduğu günlerden daha fazla, peki ne anlamamız gerekiyor?

Bitcoin (BTC) Balinaları

Yazım sırasında Bitcoin (BTC) %3 kayıplar 41.700 dolardan alıcı buluyor. Transferlerin 10 milyon dolar ve üzeri olanlarının toplam değeri 10 milyar doları çoktan aştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Moskovski Capital‘in CIO’su Lex Moskovski şunları söyledi;

“Balinalar son günlerde çok fazla Bitcoin taşıyor. Bu transferlerin 10 milyon dolar üzerinde olanları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Fiyatın 55.000 ile 60.000 dolar arasında olduğu günlerde bile bu kadar transfer yapılmıyordu”.

Huobi Bitcoin madencilik havuzu yaklaşık 4,2 milyar dolar değerinde 100.000 Bitcoin (BTC) taşıdı. Aralık 2017 sonunda Bitcoin (BTC) 20.000 dolar ile zirve yapmış ve madenciler ciddi miktarda BTC taşımıştı. Huobi tarafından yapılan transfer bunları da geride bıraktı.

Bitcoin (BTC) Yükselir Mi?

Şimdilik küçük balinalar daha fazla satış yapıyor. Cüzdan bakiyeleri yüksek olan yatırımcılar ise tam tersi bir pozisyon alıyor. Yani büyük balıklar yükseliş beklerken daha küçük cüzdanlar satışa akın ediyor. Kimin kazanacağını aylık kapanış mücadelesinde daha net görebiliriz.

En büyük sekizinci Bitcoin madenci havuzu Huobi tarafından yapılan transferler yatırımcıları endişelendiriyor. Eğer madenciler satışa daha fazla yönelir ve bu bakiyeler direkt olarak satış tahtasına yazılırsa Bitcoin (BTC) 40.000 dolar desteğini korumakta zorlanacaktır.

Bunun yanı sıra ABD tarafında stablecoin ve kripto para düzenlemeleri ciddi bir belirsizlikle kara bulut olarak yatırımcıların başında duruyor. Çin ise öfkeli açıklamalarına aralıksız devam ediyor. Şirketler üzerindeki baskı net biçimde görülüyor ve çok sayıda kripto şirketi ülkeden hızla çekiliyor. Kriptoyla ilgisi olmayan ancak dolaylı olarak hizmet veren Alibaba gibi markalar kripto yasaklarına çoktan başladı. Yatırımcıların bugünlerde hiç olmadığı kadar dikkatli olması gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar