X


Bitcoin Borsası Kraken ve Japon SBI Yatırım Multi-Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

10:34
4 Şubat 2016

CoinReport’a gönderilen basın açıklamasında, Japon yatırım şirketi SBI, Bitcoin takas borsası Kraken ile multi-milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladı.

SBI Holding CEO’su Yoshitaka Kitao yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti:

“SBI Yatırım olarak, Bitcoin ve blockchain’e yatırım arayışındaydık. Kraken yıllardır önde gelen, gelişen, yenilikçi, güvenli, uyumlu ve güvenilir bir Bitcoin borsası.  Bu stratejik ve akıllıca bir anlaşma oldu. Bu konuda Kraken doğru bir tercih.”

Kraken CEO’su  Jesse Powell ise yaptığı açıklamada oldukça heyecalı olduğunu belirterek şunları ekliyor:

“SBI Yatırım bizim için çok şey ifade ediyor. Böyle bir güçlü stratejik ortağa sahip olduğumuz için çok gurur duyuyoruz. Bu anlaşma şirketimizi dünya çapında büyütmek için olanak sağlayacak.”

SBI Holding, 208 şirketten oluşan, 20’nin üzerinde bölgede ve ülkede faaliyet gösteren büyük bir firma. SBI Yatırım ise bu şirketlerden biri ve 2015 yılında ki şirket cirosu 245.000.000.000¥ (2 milyar$).

Bunun gibi büyük kuruluşların Bitcoin ve blockchain teknolojilerine yatırım yapması ve AR&GE çalışmalarını desteklemesi eko sistem için bulunmaz fırsatlar sunacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER