X


Blockchain Tabanlı Kimlik Çözümleri Projesi 15.000$’lık Ödül Aldı

11:25
3 Şubat 2016

Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts eyaletinde bulunan bir girişim şirketi, geliştirdiği blockchain tabanlı kimlik denetim projesiyle, İspanyol bankacılık grubu Banco Santander tarafından düzenlenen bir startup yarışmasından 15.000 USD ödül kazandı.

Banco Santander bu tür yarışmaların dışında eko sistemde bir çok organizasyona imza atıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde teknolojik çözümler ile potansiyel maliyet azaltımı konusunda bir panel düzenlendi. Panele aralarında Santander InnoVenture’nin yönetim ortağı Julio Faura, Banco Santander’ın araştırma ve geliştirme başkanı Jua Jimenez Zaballos, TradeBlock’un kurumsal müdürü Peter Smith, Eliptik’in CEO’su ve kurucularından James Smith’in de aralarında olduğu finans dünyasının önde gelen isimleri  katıldı. Panel soru-cevap oturumu ile açıldı ve daha sonra katılımcıların Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hakkında konuşma yapmaları ile devam etti.  Konuşmalardan öne çıkanlar  şöyle:

Banco Santander;  “Dijital paranın yeni kullanım alanları ve yeni ödeme sistemleri dünyayı değiştirecek.”

CoinPrism CEO’su Flavien Charlon, blockchain tabanlı sistemler kullanarak maliyet tasarrufu yapılabileceğini vurguladı ve “Finansal hizmet kullanım alanlarında artış var. Bu da daha fazla denetim ve raporlama demektir. Fakat biz eski finans sistemlerini uygulamak zorunda değiliz.”

Midasium CEO’su Michael Smolenski ise; firmasının gayrimenkul kiracıları ve sahipleri için akıllı sözleşme sistemi oluşturmayı planladıklarını ifade etti. “Şu anda kağıt ve excel tabloları kullanarak sözleşmeler yapılıyor. Biz bankalar ile eş zamanlı verilere sahip olan yeni bir sistem inşa etmek istiyoruz. Bu yeni sistemde blockchain teknolojisi kullanılacaktır” şeklinde görüş belirttiler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar