X


“Bitcoin Altını Da Geride Bırakacak”

Lider kripto para yatırımcısı Bitcoin'in büyük potansiyeli hakkında konuştu.
19:00
31 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok insan için Bitcoin’in kullanım alanı belirsiz ve Ethereum kadar anlaşılır değil. Lider yatırımcılardan Lou Kerner’a göre Bitcoin bir değer saklama aracı, hatta günümüz şartlarında altından daha iyi ve bu çağın en iyi yatırımlarından biri.

CryptoOracle kurucularından Lou Kerner Bloomberg ile yaptığı röportajda önde gelen kripto para hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kerner Bitcoin’in değeri sorulduğunda BTC’nin altının yerini alabileceğini ve en nihayetinde toplam değer olarak 8 trilyona ulaşacağını ifade etti.

Kerner’a göre Bitcoin altının topladığı gücü dahi aşacak ve geçecek potansiyele sahip. Kerner altının halen varlığını sürdüreceğini düşünse de, BTC’nin değer saklama açısından daha iyi bir yol olduğunu iğneleyici bir şekilde dile getirdi.

Kerner haricinde Messari CEO’su Ryan Selkis Bitcoin’in enflasyonist durgunluk sırasında en iyi koruma seçeneklerinden biri olduğunu söyledi. Selkis 2008 yılındaki büyük durgunluk sırasında J.P. Morgan’da çalışıyordu. Selkis’e göre bir “noktaya” gelindiğinde sermaye piyasaları enflasyonla beraber sönmeye başlayacak. Yatırımcılar merkezi değerlerden, ünlü menkul kıymetlerden, devlet tahvillerinden ve itibari para birimlerinden değer saklama araçlarına göç edecek. Bitcoin’in altının dijital olarak vücut bulmuş hali olduğunu ifade eden Selkis, BTC’nin yükselişinin ardından geleneksel piyasalara olan inancın azalacağını öngörüyor.

Bloomberg muhabiri Kerner’a 2018 gerilemesini sordu. Kerner yeni teknoloji paradigmalarını açıklayan Amara’nın yasalarından bahsetti. Buna göre değer, internete olduğu gibi uzun vadede abartılıyor ancak kısa vadede küçümseniyor. Kerner Bitcoin ve diğer kripto paraların daha derinden bir devrim yaratacağına ve Amara’nın yasasında olduğu gibi dalgalanacağına inanıyor. Ayrıca yatırımcılar altının bazı konularda Bitcoin’in gerisinde kaldığını fark etmeye başlayacak. Örneğin taşınabilirlik, kullanım kolaylığı, bölünebilirlik ve nadirlik özellikleri Bitcoin’in daha ön planda, bu yüzden Kerner Bitcoin’in 100 bin doları geçebileceğini tahmin ediyor.

Dolar ponzi şemasıdır

Kerner yaklaşık 400 yıldır itibari para birimlerinin değerinin bir hiç üzerine kurulduğunu ifade etti. Modern hükümetler tarafından basılan paralar iyi performans gösterse de finansal sistemin çalışma şeklinden dolayı Dolar’ın bile ponzi şemasına benzediğini belirtti. ABD başkanının dahi 20 trilyon dolarlık ulusal borcun ve dünya çapındaki 180 trilyon dolarlık borcun kapanacağına inanmadığına dikkat çekti. Bu yüzden değer saklama araçlarına yönelimin artacağına değindi.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar